LOT poleci do San Francisco

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
06 października 2019 17:36
31 komentarzy
Zgodnie z obietnicą, wraz ze zniesieniem amerykańskich wiz dla Polaków, LOT ogłosił otwarcie nowego połączenia do Stanów Zjednoczonych. Linia poleci z Warszawy do San Francisco.
Reklama

Nowe, bezpośrednie połączenie LOT-u do Północnej Kalifornii ruszy 5 sierpnia 2020 r. Trasa do San Francisco będzie już 9. połączeniem polskiego przewoźnika do Stanów Zjednoczonych. Loty do metropolii nad Oceanem Spokojnym będą realizowane cztery razy w tygodniu nowoczesnymi boeingami 787 Dreamliner.


Rejs, w trakcie którego Dreamlinery LOT-u pokonają ponad 10 tys. km potrwa nieco ponad 12 godzin. Będzie to tym samym najszybszy sposób na podróż z Polski i całego regionu Europy Środkowej i Wschodniej do San Francisco. Połączenia na tej trasie będą realizowane od 5 sierpnia cztery razy w tygodniu według następującego rozkładu (czasy lokalne):
  • LO33 Warszawa 11:35 – 14:30 San Francisco (1---5--);
  • LO36 San Francisco 16:25 – 13:00+1 Warszawa (1---5--);
  • LO37 Warszawa 17:20 – 20:15 San Francisco (--3--6-);
  • LO38 San Francisco 22:10 – 18:45+1 Warszawa (--3--6-).
  • Warszawa - San Francisco
- San Francisco znajdowało się na liście naszych nowych kierunków już od dłuższego czasu, ale nieprzypadkowo zdecydowaliśmy się ogłosić to połączenie właśnie teraz. 30 września Polska oficjalnie dołączyła do programu ruchu bezwizowego, dzięki czemu już wkrótce amerykańskie wizy dla Polaków przejdą do historii. Jestem dumny, że nasza kampania „Bez Wiz do USA”, którą prowadziliśmy od 2018 roku przyczyniła się do tego sukcesu. Wierzymy, że teraz Polacy tym chętniej zdecydują się na podróż do USA zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. A jest w czym wybierać – od dzisiaj razem z nowym połączeniem do San Francisco LOT oferuje już 11 bezpośrednich połączeń do Stanów Zjednoczonych - zarówno z Polski jak i z Węgier. - mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

San Francisco, szósty punkt w USA do którego bezpośrednio z Warszawy poleci LOT, od lat uznawane jest za światowe centrum biznesu. To tuż obok - w Dolinie Krzemowej znajdują się siedziby największych koncernów technologicznych takich jak: Google, Uber, Twitter, Facebook, Hewlett-Packard, Apple, eBay, Netflix, Tesla czy Linkedin. To również popularny kierunek turystyczny, m.in. dzięki znanemu z hollywoodzkich produkcji mostowi Golden Gate, malowniczych wybrzeży Pacyfiku czy historycznego Alcatraz. „San Fran” rocznie przyciąga setki tysięcy turystów z całego świata.


Nowe połączenie do ciepłej Kalifornii to również okazja do podziwiania z lotu ptaka zimowej Grenlandii.

San Francisco, czyli najważniejsza turystyczno-biznesowa metropolia w Północnej Kalifornii jest naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju LOT-u w Stanach Zjednoczonych. Dotąd nie było tak dogodnego połączenia z Północną Kalifornią zarówno z Polski, jak również z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rocznie między Europą Środkowo-Wschodnią a San Francisco podróżuje prawie 300 tys. pasażerów. Bezpośrednie połączenia zawsze generują zupełnie nowy ruch, dlatego ta liczba będzie rosnąć. – dodaje Milczarski.

Rozkład połączeń został ułożony tak, aby umożliwić również krótkie i dogodne przesiadki pasażerom z szeregu głównych miast w Europie. Podróżując z Budapesztu, Tel Awiwu, Wiednia, Göteborga, Sztokholmu, Pragi, Sankt Petersburga, Sofii, Bukaresztu, Moskwy, Tallinna, Kijowa czy większości polskich miast pasażerów czeka niespełna dwugodzinna przesiadka na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Połączenie do San Francisco będzie obsługiwane boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Dzięki zaawansowanej technologii, pozwalają one utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza niż inne samoloty pasażerskie tej klasy. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tak zwanego tzw. jet lagu.


Na pokładach LOT-u pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji; LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi i bogatym menu oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB. W ceny biletów na wszystkich klasach podróży wliczone są opłaty za bagaż czy inne usługi w zależności od rodzaju wybranej taryfy.

San Francisco jest 20. połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u. Polski przewoźnik oferuje dziś rejsy z Warszawy: do Nowego Jorku (lotniska JFK i Newark), Chicago, Los Angeles, Miami, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu (lotniska Capital i Daxing - od 28 październiaka 2019), Singapuru, Delhi oraz od 3 listopada 2019 r. do Kolombo na Sri Lance. Ponadto z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku-JFK (od 3 maja 2020 r.), z Rzeszowa do Nowego Jorku oraz z Budapesztu do Chicago, Nowego Jorku-JFK i Seulu.

fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_f2015 2019-10-09 11:19   
gość_f2015 - Profil gość_f2015
a co z zaraza? i to do tego san francisco? haha nie wiedza co czynia, nigdy w zyciu
gość_5ed01 2019-10-08 22:21   
gość_5ed01 - Profil gość_5ed01
LO35 chyba bo LO33 to przecież BUD-JFK ...
gość_ec29c 2019-10-08 08:55   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Bo często nowe kierunki, takie jak na przykład Los Angeles, czy Singapur raczej nie polepszają wyników. LOT jedzie na Chicago, NY, Toronto, Seulu i Tokio.

Problemem okazała się też ekspansja w BUD, choć ona akurat ma strategiczny sens i ja bym zbazował 2-3 Dreamlinery i latał do NY, LAX i ICN.

Ale akurat z SFO powinno być na odwrót, bo to jest gigantyczny ośrodek IT i generalnie gospodarczy z umiarkowaną konkurencją dzięki temu, że nie lata Aeroflot i UIA. Ciekawe, czy w ramach odpowiedzi grupa Lufy dołoży Wiedeń?
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama