LOT poleci sezonowo z Warszawy do Kolombo na Sri Lance

22 lutego 2019 09:29
33 komentarzy
Od jesieni tego roku LOT poleci z Warszawy do Kolombo na Sri Lance. Rejsy będą obsługiwane sezonowo od 3 listopada do 28 marca trzy razy w tygodniu nowoczesnymi Boeingami 787-9 Dreamliner.
Reklama
Kolombo to już siódmy azjatycki kierunek dalekodystansowy w rosnącej siatce polskiego przewoźnika i pierwsze regularne połączenie otworzone z myślą o turystach szukających zimowego egzotycznego wypoczynku. Bilety są już dostępne w sprzedaży.

Boeingi 787-9 Dreamliner LOT-u będą obsługiwały połączenie między Warszawą a Kolombo w sezonie zimowym. Pierwszy rejs jest zaplanowany na 3 listopada br. Połączenie będzie realizowane do 28 marca 2020 r. trzy razy w tygodniu, według następującego rozkładu:
  • Warszawa - Colombo
  • LO 069 WAW-CMB 15:35-05:10+1 środy, piątki, niedziele
  • LO 070 CMB-WAW 07:35-13:30 poniedziałki, czwartki, soboty
W ten sposób LOT zagwarantuje najkrótszą podróż na Sri Lankę pasażerom z Polski, ale również z wielu innych krajów Europy.

- Zdecydowaliśmy się uruchomić regularne połączenie na Sri Lankę ze względu na bardzo duży potencjał turystyczny tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje w sumie ponad 1,8 mln osób. Dogodny rozkład gwarantuje pasażerom ze wszystkich obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Pragi, Budapesztu czy Zagrzebia najkrótszą podróż do Kolombo z dogodną przesiadką na Lotnisku Chopina. Rejs z Warszawy na Sri Lankę potrwa ok. 9 godzin – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.


Od kilku lat Azja Południowa jest najchętniej wybieranym kierunkiem dla coraz większej liczby pasażerów podróżujących z wielu krajów Europy. Położony nad Oceanem Indyjskim Cejlon przyciąga kilometrami piaszczystych plaż, bujną zielenią, starożytną architekturą oraz nieprzeciętną kuchnią regionu. Kraj jest też jednym z największych producentów herbaty na świecie, stąd jego sporą część pokrywają pola herbaciane. Od listopada do marca, średnia temperatura na Sri Lance wynosi 30 st., dzięki czemu stanowi idealną propozycję na zimowy wypoczynek.

- Dzięki doskonałej współpracy z biurami podróży Dreamlinery LOT-u co roku latają do wielu egzotycznych miejsc na świecie chętnie wybieranych jako kierunki egzotycznych wakacji. Cieszę się, że możemy dziś wykonać kolejny krok i ogłosić uruchomienie pierwszego regularnego połączenia dalekiego zasięgu, które będzie obsługiwane w sezonie zimowym z myślą o turystach z Warszawy i innych miast Europy. To dla nich najkrótszy i najwygodniejszy sposób by dostać się na piękne plaże Cejlonu – mówi Milczarski.

Nowe połączenie będzie wykonywane boeingami 787-9 Dreamliner.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
F16 2019-11-11 15:49   
F16 - Profil F16
Rozumiem ;) mflyer dziękuję za informację i wyjaśnienie :)
mflyer 2019-11-11 11:57   
mflyer - Profil mflyer
@F16

Loty do CMB to formuła czarter-mix, czyli oprócz "zwykłych" osób kupujących bilety na przelot, bardzo duża część jest zarezerwowana dla biur podróży. W związku z tym, że jeszcze żadni klienci tych biur nie wracają do Polski (zwykle pobyt trwa 10-14 dni), więc samolot prawdopodobnie wracałby na pusto do WAW. Dlatego dużo bardziej opłaca się przebazować samolot do DEL i stamtąd zebrać pasażerów (a wypełnienie na tej trasie ponoć całkiem spore).
F16 2019-11-11 11:43   
F16 - Profil F16
Zastanawiam się jak to jest z tym kierunkiem. Wczoraj odbył się rejs WAW-Colombo, a dziś wracają dwa Dreamliner z Delhi? Ktoś wie dlaczego ? Z powrotem jest międzylądowanie w Delhi ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy