LOT wznowi loty z Krakowa do Nowego Jorku

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
18 września 2019 09:45
48 komentarzy
Bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku-JFK oraz zwiększenie liczby rejsów do Chicago. Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Kraków Airport im. Jana Pawła II do USA.
Reklama

Tym samym mieszkańcy Krakowa i całego regionu będą mogli na pokładzie boeinga 787 Dreamliner polskiego przewoźnika komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów.

Ameryka Północna w strategii rozwoju Polskich Linii Lotniczych LOT zajmuje ważne miejsce. Polski przewoźnik stale rozwija ofertę – latając dziś bezpośrednio boeingami 787 Dreamliner do USA - z Warszawy (do portów w Nowym Jorku-JFK, Newark, Chicago, Los Angeles i Miami), Budapesztu (do Nowego Jorku-JFK i Chicago), Rzeszowa (do Newark) i Krakowa. LOT zdecydował właśnie o wzmocnieniu oferty z Kraków Airport.- Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce, który przyciąga nie tylko turystów, ale również coraz więcej osób podróżujących w celach biznesowych. Dzięki dobrej współpracy z Kraków Airport LOT stale rozwija swoją ofertę w tym porcie. Po sukcesie naszych bezpośrednich połączeń z Krakowa do Chicago, Budapesztu, Bukaresztu i Dubrownika, a także nieustającej popularności krajowych rejsów do Warszawy, Gdańska i Olsztyna, jesteśmy przekonani, że zwiększenie częstotliwości rejsów do Chicago i nowe bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku okażą się sukcesem – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe rejsy z Kraków Airport im. Jana Pawła II do portu lotniczego im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku będą realizowane od 3 maja 2020 r., raz w tygodniu według następującego rozkładu (czasy lokalne):
  • LO019 Kraków 18:45 - Nowy Jork-JFK 22:30 (------7);
  • LO020 Nowy Jork-JFK 00:15 - Kraków 14:50 (------7).
Rozwinięciu ulegnie również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago. Z obecnych dziś w rozkładzie trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu lotów w tygodniu. Będą realizowane od początku nowego sezonu letniego według następującego rozkładu (czasy lokalne):
  • LO009 Kraków 12:20 - Chicago 15:30 (-23-567);
  • LO010 Chicago 17:25 - Kraków 9:35+1 (12-456-).
- Jestem przekonany, że zarówno Polonia, pasażerowie biznesowi oraz turyści odwiedzający zarówno Polskę, jak i Stany Zjednoczone skorzystają nie tylko z gościnności naszych załóg i komfortowych boeingów 787 Dreamliner, ale także docenią wciąż rozbudowywaną ofertę na pokładach - dodaje Milczarski.

- Cieszymy się z nowego połączenia Kraków - Nowy York PLL LOT, gdyż jest to długo oczekiwana trasa przez naszych pasażerów. Nowy York miasto wielokulturowe, tętniące życiem artystycznym, w wielu aspektach podobne do Krakowa. Nowe połączenie jest szansą dla naszego regionu na rozwinięcie relacji biznesowych oraz turystycznych – mówi Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport im. Jana Pawła II

Bilety m.in. na nowe połączenia z Kraków Airport do Chicago i Nowego Jorku są dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym na lot.com.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
gość_4cc38 2020-09-18 09:32   
gość_4cc38 - Profil gość_4cc38
No i dobrze, bo dla wielu osób te połączenia są bardzo ważne i widać ze LOT robi wszystko by wyjsc na przeciw oczekiwaniom ludzi
Nendal 2020-09-16 18:04   
Nendal - Profil Nendal
Przed kwarantanną często latałem z Krakowa do Nowego Jorku do pracy. Kraków posiada bardzo wygodną przesiadkę transportową, tutaj możesz zostawić swoje rzeczy w magazynie zobacz link Z Krakowa można dostać się w dowolne miejsce w Europie samolotem lub pociągiem.
Kelo 2019-09-25 16:59   
Kelo - Profil Kelo
Otwiera się kolejna możliwość przesiadki w krakowskiej "podróbce hubu" od wiosny :) :) Oprócz obecnych (pozycje 1-3):
1. BUD via KRK do ORD
2. WAW via KRK do ORD
3. ORD via KRK do WAW
dochodzi jeszcze
4. JFK via KRK do GDN
bilety w systemie, równie tanie i nawet tańsze jak przez WAW, 1.5h czasu na przesiadkę
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama