Icelandair przedłuża uziemienie 737 MAX do 15 września

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
03 czerwca 2019 09:08
Icelandair wprowadził zmiany w swoim rozkładzie lotów do 15 września 2019 roku, ponieważ przewiduje się, że uziemienie boeinga 737 MAX będzie trwało dłużej niż przewidywano.
Reklama

Aby zminimalizować negatywny wpływ na loty, Icelandair dodał już do swojej floty trzy wydzierżawione samoloty na sezon letni. Ponadto, firma pracuje obecnie nad leasingiem dodatkowego boeinga 767-300.

Linia rozpocznie wdrażanie tych zmian w ciągu kilku najbliższych dni, a przedstawiciele linii skontaktują się z pasażerami, których zmiany dotyczą.

Całkowita liczba miejsc w okresie od 15 lipca do 15 września br. zmniejszy się o 5 proc. w stosunku do wcześniejszych szacunków firmy. Jednak w wyniku zmian liczba ta nadal będzie wyższa o 10 proc. w stosunku do roku poprzedniego.


Icelandair będzie nadal koncentrować się na zwiększaniu liczby pasażerów podróżujących do i z Islandii. Liczba rezerwacji dokonywanych przez pasażerów podróżujących do Islandii w okresie czerwiec-sierpień wzrosła o ponad 30 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym.

Skutki finansowe zawieszenia samolotu Boeing 737 MAX są niepewne, a kwota odszkodowania od producenta samolotu wciąż nie jest znana.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama