Negocjacje ws. wykupu ziemi pod CPK wciąż się nie rozpoczęły

Blanka Flis - Profil Blanka Flis
15 maja 2019 18:13
2 komentarze
- Negocjacje dotyczące wykupu ziemi pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego dotychczas się nie rozpoczęły; aby mogło to nastąpić musi być bardzo precyzyjnie wyznaczony obszar inwestycji, co stanie się po opracowaniu planu generalnego CPK - przekonuje Konrad Majszyk, rzecznik CPK.
Reklama

- Pojawiająca się dziś w mediach informacja o wstrzymaniu negocjacji dotyczących wykupu ziemi nie jest prawdziwa - ten etap przygotowań dotychczas się nie rozpoczął. Żeby przystąpić do negocjacji dotyczących pozyskiwania nieruchomości, musimy znać bardzo precyzyjnie obszar inwestycji, co stanie się po opracowaniu planu generalnego CPK - powiedział Majszyk.

Jednocześnie poinformował, że w tym roku spółka planuje zlecić przygotowanie planu generalnego, a także m.in. wybrać doradcę strategicznego dla lotniska, kontynuować konsultacje strategiczne z partnerami branżowymi i zlecić przetargi dotyczące przygotowań do inwestycji kolejowych, np. inwentaryzacji przyrodniczej.

Plan generalny to jeden z najważniejszych dokumentów przy planowaniu portów lotniczych – szczególnie istotny przy planowaniu inwestycji typu "greenfield" (budowanych od podstaw). Przedstawia on prognozowany rozwój portu lotniczego, zwykle na ok. 20 lat. Zawiera m.in.: prognozy ruchu lotniczego, wstępny plan ulokowania infrastruktury, etapowanie budowy, plan organizacji przestrzeni powietrznej, strategię dojazdu do lotniska, strategię zrównoważonego rozwoju i wpływu na społeczności lokalne oraz szczegółowy model biznesowy planowanego lotniska.

Ostatnie komentarze

gość_ec29c 2019-05-15 21:47   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Oni chyba już wiedzą, że CPL (lotnisko) nie powstanie w ciągu najbliższych 20 lat. Natomiast postanowili grzać temat do wyborów, jako bajka że Polska się rozwija.

Niektóre wypowiedzi, jak te 100 lotów do Chin to już są chyba tylko na potrzeby mniej inteligentnych widzów TVP. Przykre, że traktują wyborców jak idiotów! I jeszcze ten Radom Airport!!!

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego nie grzeją tematu CMK do Płocka/Włocławka/Torunia/Bydgoszczy i łącznika Łódź - Wrocław? Wyborcy tak szybko nie zmieniają preferencji politycznych, ale tym zapunktowaliby nawet u wyborców opozycji...

Plus kolej aglomeracyjna: postępy w budowie w Krakowie i Łodzi i plany w pozostałych miastach. Plany byłyby wiarygodne dzięki temu, że budowa w dwóch pierwszych już trwa.
gość_00546 2019-05-15 21:47   
gość_00546 - Profil gość_00546
Mossad nie jest pewien wyniku wyborów do Sejmu i nie wie czy PiS za ileś lat będzie u władzy a tym samym czy będą budować swoje centrum operacyjne na CPK bo na Chopina się nie mieszczą a nowy rząd może nie być dla nich aż tak przychylny i posłuszny jak obecny. Jeśli nie to CPK może nawet nie powstać a jeśli tak to CPK na pewno powstanie ale decyzję podejmą jak zobaczą wynik wyborów. Tu nie chodzi o część cywilną tylko o służby specjalne.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama