Centralny Port Komunikacyjny

CPK kupi 38 proc. akcji Torpolu CPK kupi 38 proc. akcji Torpolu
24 stycznia 2023 11:07
Centralny Port Komunikacyjny podpisał dziś przedwstępną umowę zakupu pakietu kontrolnego akcji spółki Torpol, która specjalizuje się w modernizacji i budowie infrastruktury kolejowej.
CPK podpisał umowę na zaprojektowanie zintegrowanych systemów lotniskowych CPK podpisał umowę na zaprojektowanie zintegrowanych systemów lotniskowych
23 grudnia 2022 08:49
Centralny Port Komunikacyjny podpisał umowę z hiszpańską firmą IDOM, która została wybrana w przetargu na Projektanta Integracji Systemów Lotniskowych (Airport Systems Integration Designer – ASID).
CPK: Tunel Kolei Dużych Prędkości w Łodzi gotowy do przygotowania do budowy CPK: Tunel Kolei Dużych Prędkości w Łodzi gotowy do przygotowania do budowy
01 grudnia 2022 07:11
Tunel Kolei Dużych Prędkości w Łodzi jest gotowy do przygotowania do budowy. Spółka CPK uzyskała dla tego przedsięwzięcia ostatnią z trzech decyzji lokalizacyjnych. Teraz czas na kolejny krok – uzyskanie pozwolenia na budowę i rozpoczęcie prac budowlanych.
26 firm złożyło oferty w przetargu CPK 26 firm złożyło oferty w przetargu CPK
18 listopada 2022 11:22
26 firm złożyło oferty w przetargu CPK na drugą umowę ramową dla projektowania tzw. obiektów wspierających, czyli m.in. hoteli, biur, terminali cargo i parkingów, który został ogłoszony na początku października.
CPK z umową z Foster+Partners CPK z umową z Foster+Partners
11 listopada 2022 09:00
Spółka CPK rozstrzygnęła przetarg na tzw. Master Architekta inwestycji i podpisała umowę z konsorcjum Foster+Partners i Buro Happold Limited. Jego zadaniem będzie zaprojektowanie budynku terminala pasażerskiego, dworca kolejowego oraz węzła transportowego.
Wybrano projektanta generalnego CPK Wybrano projektanta generalnego CPK
24 października 2022 10:00
Spółka CPK poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania na projekt najważniejszych obiektów Centralnego Portu Komunikacyjnego. Choć wybór czeka na uprawomocnienie, projektantem generalnym inwestycji zostanie najprawdopodobniej konsorcjum Foster+Partners i Buro Happold.
Coraz mocniejsze fale propagandy i PR-u CPK Coraz mocniejsze fale propagandy i PR-u CPK
20 października 2022 10:59
Ostatnio opinia publiczna jest zalewana propagandowymi informacjami o charakterze PR dotyczącymi projektu CPK. Wciąż brakuje jednak podstawowych informacji dotyczących kwestii finansowo-ekonomicznych. A środki publiczne płyną już prawie miliardowym strumieniem.
Dwa połączenia lotnicze kontra pociąg i samolot Dwa połączenia lotnicze kontra pociąg i samolot
19 października 2022 10:30
Dla pasażera z bagażem intermodalne połączenie pociąg–samolot jest zdecydowanie trudniejsze niż przesiadka na lotnisku. W najbliższych latach ta sytuacja się nie zmieni.
Wciąż brak wielowariantowej analizy sensowności CPK Wciąż brak wielowariantowej analizy sensowności CPK
11 października 2022 09:00
Według zapewnień władz projekt CPK jest realizowany zgodnie z planem. Pieniądze płyną coraz szerszą rzeka. A wielu z nas wciąż ma podstawowe wątpliwości co do jego kluczowych założeń.
Kosmiczna prognoza dla CPK Kosmiczna prognoza dla CPK
10 października 2022 10:00
Portal 300gospodarka.pl opracował bardzo wymowny wykres z prognozą rozwoju największych polskich portów lotniczych do 2060 r.
Raport: Lotnictwo i szybkie koleje. Trudna współpraca Raport: Lotnictwo i szybkie koleje. Trudna współpraca
23 września 2022 11:33
Pełna integracja systemów transportu lotniczego i kolejowego stanowi najbardziej kontrowersyjny i najsłabszy element całego projektu CPK. Już bardzo wstępna analiza pokazuje jak bardzo przyjęte założenia są oderwane od realiów rynkowych i biznesowych. Dla Pasazer.com pisze Tomasz Wardak.
Dyskusja dotycząca CPK choć z trudem ale się rozwija Dyskusja dotycząca CPK choć z trudem ale się rozwija
25 lipca 2022 10:37
Od dziesięcioleci nie było ważniejszego projektu inwestycyjnego w Polsce niż CPK. Już obecnie same przygotowania kosztują setki milionów złotych, a wiele ważnych decyzji dotyczących, polskiego systemu transportu lotniczego jest podejmowanych z uwzględnieniem nowego lotniska.
CPK zamiast polityki lotnictwa cywilnego CPK zamiast polityki lotnictwa cywilnego
21 lipca 2022 09:00
Projekt CPK wraz z PPL opuścił Ministerstwo Infrastruktury. To jednak to ostatnie przygotowuje nadal politykę rozwoju lotnictwa cywilnego.
CPK: Umowa ramowa na budowę lotniska w Baranowie CPK: Umowa ramowa na budowę lotniska w Baranowie
13 lipca 2022 14:22
Spółka CPK podpisuje umowę ramową z wykonawcami prac budowlanych. To kolejny etap przybliżający rozpoczęcie budowy portu "Solidarność".
CPK wydało już prawie ćwierć miliarda złotych CPK wydało już prawie ćwierć miliarda złotych
13 lipca 2022 08:31
Spółka CPK ogłosiła swoje sprawozdanie finansowe za 2021 r. Skumulowane straty od momentu powstania firmy wyniosły 243 mln zł.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama