Centralny Port Komunikacyjny

Budowa CPK z unijnych środków? "Lotnisko nie. Ale drogi i koleje tak"
28 lipca 2020 09:30
Budowa CPK z unijnych środków? W ramach budżetu Unii Europejskiej i funduszu odbudowy do Polski popłyną setki miliardów złotych. Czy część z nich zasili budowę Centralnego Portu Lotniczego?
Wiceprezes CPK odpowiedzialny za kolejowe „szprychy” odchodzi ze spółki
24 lipca 2020 11:19
Wiceprezes CPK odpowiedzialny za kolejowe „szprychy” odchodzi ze spółki W piątek (24.07) rano poinformowano, że Piotr Malepszak, kierujący komponentem kolejowym, kończy współpracę ze spółką Centralny Port Komunikacyjny. Okoliczności odejścia wiceprezes CPK nie zostały podane do publicznej wiadomości.
CPK: Marzenie o wielkim cargo
20 lipca 2020 09:00
CPK: Marzenie o wielkim cargo Planowany Centralny Port Komunikacyjny ma pełnić ważną rolę w lotniczych przewozach towarowych. Aby się tak jednak stało polska gospodarka musi osiągnąć wyższy poziom rozwoju.
A.T.Kearney: Projekt CPK nie ma szans bez wielkiego LOT-u
14 lipca 2020 11:00
A.T.Kearney: Projekt CPK nie ma szans bez wielkiego LOT-u Spółka CPK zleciła wykonanie raportu o wpływie inwestycji przez nią nadzorowanej na gospodarkę w Polsce. Niestety opracowanie nie rozwiewa wątpliwości, co do zasadności prowadzenia projektu.
Sondaż KANTAR: Polacy za rezygnacją z CPK
04 czerwca 2020 09:30
Sondaż KANTAR: Polacy za rezygnacją z CPK Z wyników sondażu pracowni KANTAR wynika, że Polacy popierają rezygnację z planów budowy CPK i przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób 10 mld zł dla osób tracących pracę.
Półtora roku spółki CPK. Czy powołano ją zbyt wcześnie?
29 maja 2020 09:46
Półtora roku spółki CPK. Czy powołano ją zbyt wcześnie? Spółka CPK istnieje już ponad półtora roku. Zestawiliśmy jej dotychczasowe osiągnięcia i koszty, próbując odpowiedzieć na pytanie czy zarządzanie tym projektem można było poprowadzić efektywniej.
Polsko-brytyjska współpraca w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego
20 maja 2020 15:02
Polsko-brytyjska współpraca w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego Przedstawiciele Polski i Wielkiej Brytanii podpisali w środę (20.05) porozumienie o współpracy dotyczącej CPK. Brytyjski sektor lotniczy i kolejowy gwarantuje wiedzę i doświadczenie w zakresie budowy dużych projektów, takich jak CPK i ponad 1600 km nowych szlaków kolejowych.
CPK lekiem na całe zło
27 kwietnia 2020 09:00
CPK lekiem na całe zło Rząd przekonuje, że należy kontynuować budowę CPK, która jest panaceum na kryzys gospodarczy. Nie ma jednak twardych dowodów na poparcie swojej tezy.
CPK i GDDKiA podpisały porozumienie o współpracy
11 marca 2020 13:15
CPK i GDDKiA podpisały porozumienie o współpracy Poszerzenie autostrady A2 między Warszawą a Łodzią oraz Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej – to najważniejsze inwestycje drogowe związane z Centralnym Portem Komunikacyjnym.
CPK nie pomoże LOT-owi
14 lutego 2020 09:30
CPK nie pomoże LOT-owi Z obrad sejmowej Komisji Infrastruktury wynika, że projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego nie musi wcale wzmocnić LOT-u. Oczywiście, jeśli można ufać deklaracjom polityków.
Grabarczyk: CPK to propaganda
30 grudnia 2019 13:00
Grabarczyk: CPK to propaganda Były minister infrastruktury Cezary Grabarczyk nie wierzy w budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Mikołaj Wild prezesem CPK sp. z o.o.
23 grudnia 2019 09:22
Mikołaj Wild prezesem CPK sp. z o.o. Wybór nowych członków zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny zakończył się zapowiadanym rezultatem. Mikołaj Wild został prezesem, a Sylwia Matusiak członkiem zarządu ds. komunikacji i PR.
Analiza: Lotniska aglomeracji warszawskiej do 2029 roku mogą stracić 12 mln pasażerów
10 grudnia 2019 09:00
Analiza: Lotniska aglomeracji warszawskiej do 2029 roku mogą stracić 12 mln pasażerów Centralny Port Komunikacyjny jest wielkim projektem, ale sensowne ułożenie funkcjonowania lotnisk mazowieckich jest trudniejszym wyzwaniem i trzeba się nim zająć natychmiast, by w trakcie następnych 10 lat nie stracić prawie 12 mln pasażerów.
Trudne tematy na Radzie Społecznej ds. CPK
06 grudnia 2019 13:45
Trudne tematy na Radzie Społecznej ds. CPK Na wspólnym posiedzeniu Rady Społecznej ds. CPK, poruszono kwestie odszkodowań. Niewiele postulatów mieszkańców spotkało się z aprobatą przedstawicieli spółki celowej.
CPK: Projekt polityczny na miarę naszych możliwości
03 grudnia 2019 09:00
CPK: Projekt polityczny na miarę naszych możliwości Politycy stojący ze ideą Centralnego Portu Komunikacyjnego nie ukrywają, że jest to projekt polityczny. Tymczasem potrzebne są tu mądre i racjonalne decyzje biznesowe, w przeciwnym razie w ciągu najbliższych lat sytuacja transportowa w aglomeracji warszawskiej ulegnie dalszemu pogorszeniu.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama