×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Plany rozbudowy autostrady A2 zakładają zjazd do CPK


Rozbudowa autostrady A2 na odcinku z Warszawy do Łodzi ma uwzględniać planowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - podaje Rynek Infrastruktury.


Przygotowywana modernizacja obejmie niespełna 90 km autostrady A2 pomiędzy skrzyżowaniami Łódź Północ a Konotopą w Warszawie. Na odcinku z Warszawy do Pruszkowa droga zostanie poszerzona do czterech pasów, a z Pruszkowa do Łodzi do trzech. 

Plany poszerzania A2 przewidują zarezerwowanie miejsce dla węzła w okolicach Baranowa, który w przyszłości będzie umożliwiał dostęp do CPK. Właśnie dostosowanie trasy łączącej Łódź z Warszawą do projektu portu "Solidarność" jest jednym z celów zwiększenia liczby pasów na A2. Nie jest to jednak cel jedyny, ani podstawowy.
 

Drugim, ważniejszym powodem rozbudowy autostrady A2 jest natężenie ruchu, które w rejonie planowanej inwestycji jest już obecnie bardzo duże. Z pomiarów wykonanych cztery lata temu wynika, że na trasie pomiędzy Warszawą a Łodzią ruch waha się w granicach od 40 do 75 tys. pojazdów do dobę i co roku wzrasta.    

Obecnie Transprojekt Gdański prowadzi  prace przygotowawcze. Będą one kosztować 6,5 mln zł i obejmą opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Otrzymanie tej ostatniej zgody zajmie prawdopodobnie ponad rok. Prace ziemne nie rozpoczną się wcześniej niż w 2021 r., a więc w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, która trwać będzie przez siedem lat czyli przez okres od 2021 do 2027 r. gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie