Plany rozbudowy autostrady A2 zakładają zjazd do CPK

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
15 kwietnia 2019 09:00
1 komentarz
Rozbudowa autostrady A2 na odcinku z Warszawy do Łodzi ma uwzględniać planowany Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - podaje Rynek Infrastruktury.
Reklama

Przygotowywana modernizacja obejmie niespełna 90 km autostrady A2 pomiędzy skrzyżowaniami Łódź Północ a Konotopą w Warszawie. Na odcinku z Warszawy do Pruszkowa droga zostanie poszerzona do czterech pasów, a z Pruszkowa do Łodzi do trzech.

Plany poszerzania A2 przewidują zarezerwowanie miejsce dla węzła w okolicach Baranowa, który w przyszłości będzie umożliwiał dostęp do CPK. Właśnie dostosowanie trasy łączącej Łódź z Warszawą do projektu portu "Solidarność" jest jednym z celów zwiększenia liczby pasów na A2. Nie jest to jednak cel jedyny, ani podstawowy.

Drugim, ważniejszym powodem rozbudowy autostrady A2 jest natężenie ruchu, które w rejonie planowanej inwestycji jest już obecnie bardzo duże. Z pomiarów wykonanych cztery lata temu wynika, że na trasie pomiędzy Warszawą a Łodzią ruch waha się w granicach od 40 do 75 tys. pojazdów do dobę i co roku wzrasta.

Obecnie Transprojekt Gdański prowadzi prace przygotowawcze. Będą one kosztować 6,5 mln zł i obejmą opracowanie programu funkcjonalno–użytkowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej. Otrzymanie tej ostatniej zgody zajmie prawdopodobnie ponad rok. Prace ziemne nie rozpoczną się wcześniej niż w 2021 r., a więc w następnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, która trwać będzie przez siedem lat czyli przez okres od 2021 do 2027 r.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_5ae2e 2019-04-15 09:42   
gość_5ae2e - Profil gość_5ae2e
Czy to prawda, że ma jakiś ogólnopolski POLSKI przewoźnik autokarowy powstać operujący tylko i wyłącznie autokarami elektrycznymi.
Ciekawe jak będzie miał nazwę bo barwy to zapewne biało czerwonę, wskrzeszą PKSa czy rebranding POLONUSA to będzie. Ktoś coś?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama