×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Southwest ogłosił loty na Hawaje


Amerykański przewoźnik Southwest ogłosił w poniedziałek (4.03) długo oczekiwane loty na hawajskie wyspy. Początkowo będą to połączenia łączące hawajskie kurorty z miastami kalifornijskiej Doliny Krzemowej.


Pierwsza trasa przewoźnika do "Raju na Pacyfiku" startuje już 17 marca br. i będzie to połączenie pomiędzy Oakland w Kalifornii i Honolulu. Promocyjne ceny biletów w jedną stronę rozpoczynają się od 49 dolarów w jedną stronę, podczas gdy podobny lot u konkurencji to wydatek średnio ok. 200 dolarów lub więcej. Agresywna polityka cenowa przewoźnika nie dziwi - spotka się on bowiem na trasach pomiędzy Kalifornią a Hawajami z ogromną konkurencją - latają tam wszystkie linie tak zwanej amerykańskiej "wielkiej trójki", a ponadto mocno swoją obecność zaznacza Hawaiian Airlines

Po trasie Oakland - Honolulu, kolejne zostaną uruchomione w maju, kiedy to San Jose zyska od Southwest połączenie z Honolulu oraz Maui. Przewoźnik uruchomi wtedy także wiele krótkich połączeń pomiędzy hawajskimi wyspami - według obietnic, ceny biletów na to połączenia mają zaczynać się od rekordowych 29 dolarów w jedną stronę.


Długo oczekiwane ogłoszenie lotów Southwest na Hawaje opóźniało się, ponieważ Federalna Administracja Lotnictwa zwlekała z wydaniem przewoźnikowi niezbędnych zgód, co spowodowane było tak zwanym "zamknięciem rządu" (government shutdown).

Wydaje się, że to Hawaiian Airlines odczują największy wpływ wejścia Southwest Airlines na rynek hawajski. Przewoźnik obsługuje ponad dwadzieścia tras pomiędzy Hawajami i kontynentalną częścią USA, wraz ze swoim najnowszym połączeniem z Honolulu do Bostonu, które rusza w przyszłym miesiącu i stanie się najdłuższą amerykańska trasą krajową.

Fot.: materiały prasowegość_8e4dd - Profil
gość_8e4dd
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie