Air New Zealand mediuje w sprawie zapowiedzianego strajku

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
12 grudnia 2018 10:34
Nowozelandzka linia lotnicza kontynuuje negocjacje z przedstawicielami dwóch związków zawodowych zrzeszających pracowników sektora technicznego. Rozmowy mają na celu zapobieżenie akcji strajkowej zapowiedzianej na okres przed Bożym Narodzeniem.
Reklama

Jak informowaliśmy w tym tygodniu, nad Air New Zealand zawisło widmo strajku personelu technicznego. Reprezentujące tę grupę zawodową związki chcą wynegocjować dla prawie tysiąca osób atrakcyjniejsze warunki wynagrodzenia w obliczu propozycji przedstawianych przez linię. Początkowo akcja protestacyjna zapowiadana była na 21 grudnia br., ale plan został rozszerzony o kolejne dwa dni. Obecnie trwają intensywne negocjacje, które rozpoczęły się 10 grudnia i trwały do późnych godzin nocnych. Jak mówią związkowcy, zależy im na mediacji i osiągnięciu porozumienia. Jednocześnie wskazują, że choć ich reprezentanci negocjujący z władzami Air New Zealand robią co w ich mocy aby uzyskać satysfakcjonującą ofertę, to członkowie związków nadal są w pełnej gotowości podjęcia akcji strajkowej jeśli okaże się to konieczne.


Jak podała linia Air New Zealand negocjacje będą odbywały się również 12 grudnia br. Przewoźnik powiedział, że jest zaangażowany w ten proces i żywi niesłabnącą nadzieję na osiągnięcie konsensusu i wypracowanie rozwiązania, które pozwoli uniknąć strajku. Jednocześnie linia pracuje nad planami awaryjnymi, które w najgorszym razie zapewnią jak największy procent zrealizowanych lotów, choć zdaje sobie sprawę, że w takiej sytuacji niedogodności na pewno wystąpią.

Związki nadal zwracają uwagę na to, że liczy się dla nich nie tylko wzrost wynagrodzeń, ale też i inne warunki zatrudnienia, takie jak zasady zapłaty za pracę w godzinach nadliczbowych.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama