Osiemnaście godzin w powietrzu. Air New Zealand otwiera trasę z Auckland do JFK

24 marca 2022 10:15
Blisko osiemnaście godzin spędzą w powietrzu pasażerowie, którzy skorzystają z najnowszego połączenia linii Air New Zealand. Już wkrótce przewoźnik uruchomi bezpośrednie, ponadprzeciętnie długie rejsy z Auckland do Nowego Jorku JFK. Trasa będzie realizowana samolotami Boeing 787-9 Dreamliner.
Reklama
Linia Air New Zealand planowała uruchomienie ponadprzeciętnie długiej trasy z Auckland do Nowego Jorku JKF już dwa lata temu. Wówczas na drodze do realizacji ambitnych założeń Nowozelandczyków stanęła pandemia koronawirusa. Dzisiaj, gdy nowozelandzkie granice są stopniowo otwierane dla zagranicznych podróżnych, pomysł inauguracji połączenia z Nowej Zelandii do Stanów Zjednoczonych wrócił na stół i najprawdopodobniej zostanie wreszcie skutecznie zrealizowany.

Przewoźnik zapowiedział, że trasa z Auckland do Nowego Jorku JFK zostanie ostatecznie uruchomiona już 17 września 2022 roku. Odległość między miastami wynosi ponad 14 tys. kilometrów, co oznacza, że pasażerowie będą musieli przygotować się na bardzo długą podróż. Przelot potrwa niespełna osiemnaście godzin. Będzie to pierwsza bezpośrednia trasa z Auckland do Nowego Jorku JFK w historii lotnictwa.


- Niezwykle ciężko pracowaliśmy w ostatnich latach, aby połączenie z Auckland do Nowego Jorku JFK stało się rzeczywistością. To jedna z najdłuższych tras na świecie, która przyczyni się do gwałtownego rozwoju współpracy między Nowa Zelandią a Stanami Zjednoczonymi. Chcąc podkreślić kluczową rolę rejsów do Wielkiego Jabłka, połączenie między Auckland a Nowym Jorkiem otrzyma numery lotów NZ1 oraz NZ2 - zadeklarował Greg Foran, dyrektor generalny linii Air New Zealand.

Do realizacji tego prestiżowego połączenia zostanie wykorzystany samolot Boeing 787-9 Dreamliner, który będzie operował między Auckland a Nowym Jorkiem JFK aż trzy razy w tygodniu. Start z Auckland zaplanowany jest na godzinę 19:40, a lądowanie w Nowym Jorku JFK na godzinę 19:55 tego samego dnia ze względu na różnicę w strefie czasowej. W rejs powrotny do Nowej Zelandii pasażerowie udadzą się o godzinie 21:55, aby w Auckland zameldować się o godzinie 7:30... dwa dni później.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy