Air New Zealand wznowi 24 połączenia

13 lutego 2022 10:30
Linia Air New Zealand zapowiedziała wznowienie aż 24 połączeń międzynarodowych. Decyzja nowozelandzkiego przewoźnika podyktowana jest stopniowym otwieraniem granic Nowej Zelandii. W pierwszej kolejności wystartują rotacje do sąsiedniej Australii.
Reklama
Nieco ponad tydzień temu (4.02) Nowa Zelandia zapowiedziała długo wyczekiwane otwarcie swoich granic dla zagranicznych podróżnych. Program stopniowego znoszenia obostrzeń na nowozelandzkich granicach składa się z pięciu etapów. Pierwszy z nich, który wejdzie w życie już 27 lutego br., zakłada przywitanie zaszczepionych Nowozelandczyków podróżujących z Australii. W dalszych krokach kraj otworzy się m.in. na turystów podróżujących w ramach ruchu bezwizowego. Ostatnim krokiem będzie zniesienie zakazu dla pasażerów z całego świata, co ma nastąpić jeszcze w tym roku kalendarzowym. Otwarcie granic nie oznacza jednak, że wyprawa do Nowej Zelandii będzie pozbawiona jakichkolwiek przeszkód. W mocy prawa pozostaną liczne obostrzenia tj. obowiązkowa izolacja oraz konieczność wykonania testów na obecność COVID-19.


Choć nowozelandzki rząd będzie otwierał granice dla poszczególnych grup sukcesywnie i w nad wyraz ostrożny sposób, światowe linie lotnicze z radością przywitały wiadomość o planach Nowozelandczyków. Na zmianach skorzysta także chociażby linia Air New Zealand, która do tej pory musiała ograniczyć swoje największe oferowanie praktycznie do terytorium Nowej Zelandii. To się jednak zmieni, gdyż w najbliższych tygodniach przewoźnik planuje przywrócić aż 24 połączenia międzynarodowe. W pierwszej kolejności wrócą bezpośrednie rotacje z największych lotnisk w Nowej Zelandii do Australii, Singapuru oraz Stanów Zjednoczonych.

Już 28 lutego br., czyli zaledwie dzień po wprowadzeniu pierwszego etapu otwierania nowozelandzkich granic, linia Air New Zealand ponownie zabierze podróżnych z Christchurch do Brisbane. Chwilę później ruszą połączenia z Christchurch do Sydney, z Auckland do Gold Coast, Singapuru i San Francisco oraz z Wellington do Brisbane, Melbourne i Sydney. Kolejne trasy zostaną wznowione między czerwcem a wrześniem br.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy