Air New Zealand umożliwi szczepienie na pokładzie

14 października 2021 10:40
Nowozelandzka linia lotnicza już wkrótce umożliwi swoim pasażerom zaszczepienie się przeciw COVID-19 na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner. Przewoźnik "przerobi" jedną z maszyn na centrum szczepień. Z akcji będzie mozna skorzystać tylko w jeden dzień, 16 października.
Reklama
Rządy państw, eksperci oraz lekarze nieustannie szukają różnych sposobów, aby zachęcić społeczeństwo do przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19. Coraz popularniejsze stają się np. przerabiane na mobline punkty szczepień autobusy miejskie, które mogą dotrzeć w każdy zakątek danego miasta i umożliwić zaszczepienie osobom o ograniczonej mobilności. Nikt nie przypuszczałby, że podobnie można wykorzystać... samolot. Na taki pomysł wpadła właśnie linia Air New Zealand, która w ramach ogólnonarodowej akcji promocyjnej szczepień udostępni jedną ze swoich wciąż aktywnych maszyn Boeing 787 Dreamliner na potrzeby prowizorycznego i tymczasowego punktu szczepień powszechnych.

Stacjonujący na lotnisku w Auckland samolot przewoźnika ma zachęcić mieszkańców największego w Nowej Zelandii miasta do przyjęcia pierwszej bądź drugiej dawki preparatu przeciw COVID-19. Akcja odbędzie się jedynie 16 października.

- Osoby wejdą na pokład przednimi drzwiami klasy biznesowej, gdzie następnie otrzymają jedną dawkę szczepionki firmy Pfizer. Potem nasi wyjątkowi goście udadzą się w stronę kabiny ekonomicznej. Tam spędzą kolejne minuty, aby nadzorować reakcję organizmu po szczepieniu. Czas oczekiwania umili im drobny poczęstunek serwowany przez naszą załogę - głosi komunikat przewoźnika.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nie tylko do podziwiania samolotu Boeing 787 Dreamliner z bliska i od środka, ale również do odwiedzenia lotniskowego hangaru należącego do Air New Zealand. Ponadto, każdy z gości "specjalnego lotu" otrzyma pamiątkowy bilet lotniczy.

Nic dziwnego, że przewoźnik tak ochoczo angażuje się w akcję promocyjną szczepień prowadzoną przez lokalne władze. Linia Air New Zealand jako jedna z pierwszych światowych linii lotniczych zapowiedziała wprowadzenie obowiązku szczepień wśród swoich pasażerów. Od 1 lutego 2022 roku Nowozelandczycy będą wymagali od wszystkich podróżnych potwierdzenia pełnej wakcynacji na trasach międzynarodowych realizowanych przez Air New Zealand.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy