Ruszyła trasa z Auckland do Nowego Jorku

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 września 2022 12:50
Linia Air New Zealand zainaugurowała bezpośrednią trasę z Auckland do Nowego Jorku. Wczoraj (17.09) przewoźnik otworzył czwartą najdłuższą rotację na świecie, lądując na nowojorskim lotnisku Johna F. Kennedy'ego po 15 godzinach i 46 minutach lotu.
Reklama

Linia Air New Zealand otworzyła bezpośrednie połączenie z Auckland do Nowego Jorku. Tym samym trasa została wpisana na listę najdłuższych połączeń lotniczych w historii na wysokim, czwartym miejscu. Wczoraj (17.09) samolot Boeing 787-9 o znakach rejestracyjnych ZK-NZN wystartował z Nowej Zelandii o godzinie 16:23 i wylądował w Stanach Zjednoczonych o godzinie... 16:09. Wszystko za sprawą przesunięcia czasu, które wynosi aż szesnaście godzin. Pasażerowie inauguracyjnego rejsu NZ2 spędzili w powietrzu 15 godzin i 46 minut.


- Linia Air New Zealand jest dumna, że może dodać "Wielkie Jabłko", czyli jedno z największych i najwspanialszych miast na świecie, do swojej międzynarodowej siatki połączeń. Trasa do Nowego Jorku wzmocni możliwości przesiadkowe dla naszych klientów. To znakomita wiadomość dla wszystkich Amerykanów i Nowozelandczyków - powiedział podczas uroczystej inauguracji w Auckland Greg Foran, CEO linii Air New Zealand.

Trasa jest 29. połączeniem międzynarodowym w rozkładzie lotów nowozelandzkiego przewoźnika. Rotacja z Auckland do Nowego Jorku realizowana jest trzykrotnie w ciągu tygodnia. Do realizacji rotacji potrzeba aż siedemnastu członków załogi: czterech pilotów i trzynastu członków personelu pokładowego. Choć maszyna Boeing 787-9 Dreamliner może zabrać na pokład 302 pasażerów, ze względu na ograniczenia operacyjne samolotu z połączenia może korzystać jednorazowo tylko 275 podróżnych.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama