×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy lot airbusa A220 dla Delty


Pierwszy samolot Airbus A220-100 dla linii Delta odbył swój pierwszy lot testowy z lotniska w kanadyjskim Mirabel. Delta będzie pierwszym amerykańskim operatorem zaprojektowanego przez Bombardiera samolotu znanego niegdyś pod nazwą CS-100.Lot odbył się kilka dni po tym kiedy samolot opuścił lakiernię. Podczas pierwszego lotu trwającego niecałe 3 godziny, samolot pilotowany był przez pilotów testowych producenta. W najbliższych tygodniach loty testowe będą kontynuowane, a po nich samolot powróci do zakładów montażowych celem instalacji wyposażenia wnętrza.


Airbusy A220-100 powinny zostać oficjalnie odebrane przez Deltę na jesieni br. Maszyny będą posiadać dwuklasową konfigurację i na pokład zabiorą do 109 pasażerów. Pierwszy A220 dla Delty ma rozpocząć służbę na początku 2019 roku.

Delta będzie pierwszą amerykańską linią lotniczą obsługującą A220 - stając się jednocześnie czwartym operatorem A220, po liniach Swiss, airBaltic i Korean Air. Delta jest największym klientem modelu A220-100 - zamówiła bowiem 75 samolotów.

Do tej pory Airbus zebrał ok. 400 zamówień na samoloty A220-100 i A220-300 (daw. Bomabrdiery C-Series).

Fot. Airbus Mediagość_32dc7 - Profil
gość_32dc7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie