×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Bombardiery C-Series przemianowane na airbusy A220


Podczas wczorajszej ceremonii w centrum dostaw w Tuluzie, Airbus zaprezentował bombardiera CS300 w nowym malowaniu airbusa A220-300. Tym samym zaprojektowany w Kanadzie samolot oficjalnie dołączył do portfolio maszyn europejskiego producenta.


Samolot przyleciał do Tuluzy krótko po 12:00 prosto z zakładu, gdzie otrzymał nowe malowanie. Ceremonia, w której uczestniczyli pracownicy Airbusa, zaproszeni goście oraz przedstawiciele mediów, stanowiła wizualne potwierdzenie rozszerzenia rodziny samolotów Airbusa o dwa nowe modele. 


Wcześniejsze bombardiery CS100 otrzymały desygnację airbus A220-100, natomiast bombardiery CS300 desygnację airbus A220-300. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje o tym, że Airbus planuje nadać zaprojektowanym w Kanadzie samolotom swoje własne nazwy handlowe, choć ostatecznie europejski producent przyznał obu typom wspólne oznaczenie A220 (-100 oraz -300), zamiast sugerowanych wcześniej przez informatorów oznaczeń A210 oraz A230. 

- Każdy w Airbusie czekał na ten historyczny moment. Dzisiaj niezmiernie się cieszymy mogąc powitać A220 w rodzinie samolotów Airbusa i jesteśmy dumni, że samolot po raz pierwszy wystąpił w barwach Airbusa - powiedział Guillaume Faury, prezydent Airbus Commercial Aircraft


- Entuzjastycznie podchodzimy do projektu włączenia A220 do rodziny samolotów Airbusa. Otrzymałem pozytywne opinie od klientów i to wpływa na moje optymistyczne przekonanie, że w ramach sieci Airbusa A220 okaże się wielkim sukcesem rynkowym - zapewniał Eric Schulz, dyrektor handlowy Airbusa. 

Pod skrzydłami Airbusa program A220 zyskał już pierwszego klienta, którym są linie lotnicze JetBlue. Amerykański przewoźnika podpisał list intencyjny w sprawie zamówienia 60 airbusów A220-300.


Airbus liczy na kolejne zamówienia, które mogłyby być złożone już podczas rozpoczynających się w przyszłym tygodniu targów lotniczych Farnborough Airshow.

Więcej o nowym programie Airbusa w raporcie Pasazer.com: "Jaka przyszłość czeka program C-Series?"

fot. Airbus
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie