Amerykańskie linie lotnicze umacniają swoją pozycję w Berlinie

29 maja 2023 10:15
W maju br. dwaj amerykańscy przewoźnicy Delta Air Lines i United Airlines, uruchomiły bezpośrednie połączenia ze stolicy Niemiec do swoich hubów w Nowym Jorku JFK (Delta) oraz Waszyngton Dulles (United).
Reklama
W czwartek (25.05) linie lotnicze Delta zainaugurowały bezpośrednie połączenie z lotniska Berlin Brandenburg na lotnisko im. Kennedy'ego w Nowym Jorku. Przewoźnik tym samym umocnił ofertę stołecznego lotniska na kierunkach północnoamerykańskich. Rejs o numerze DL 92 z Nowego Jorku, startuje z JFK codziennie o godzinie 16:40 lokalnego czasu. Po 8 godzinach i 5 minutach lotu, melduje się w niemieckiej stolicy o godzinie 7:05 czasu lokalnego następnego dnia. W podróż powrotną lot numer DL 93 wyrusza po ponad trzygodzinnym postoju o godzinie 10:20, by dotrzeć do Nowego Jorku po niespełna 9 godzinach w powietrzu o godzinie 13:15 czasu miejscowego. Do operowania na tej trasie, przewoźnik zaplanował samolot Boeing 767-300, który w zależności od konfiguracji może zabrać na pokład od 211 do 226 pasażerów w trzech lub czterech klasach podróży. Połączenie będzie realizowane w sezonie letnim. Oferta Delty jest bezpośrednią konkurencja dla norweskiej linii Norse Atlantic Airways, która operuje na tej trasie boeingami 787. Amerykańska linia wraca do Berlina po pandemicznej przerwie. Przed kryzysem wywołanym pandemią, latała ona na nieczynne już lotnisko Tegel w Berlinie.


Także linie lotnicze United Airlines wzmacniają swoją w ofertę z lotniska Brandenburg. Obok istniejącego, całorocznego połączenia do Newark w aglomeracji nowojorskiej, dodały z początkiem maja br. loty do Waszyngtonu - Dulles. Codzienny lot UA234 startuje z amerykańskiej stolicy o godzinie 17:45 czasu lokalnego, by dotrzeć do Berlina o godzinie 8:20 czasu miejscowego dnia następnego. Po niespełna trzygodzinnym postoju, rejs UA235 startuje ze stolicy Niemiec o godzinie 11:10 i melduje się w Waszyngtonie o godzinie 14:30 lokalnego czasu. Podróż trwa niewiele ponad 9 godzin. Operacje na tej trasie przewoźnik wykonuje również boeingiem 767, ale w większym wariancie -400. Może on zabrać do 240 pasażerów w klasie biznesowej oraz ekonomicznej. Trasa będzie obsługiwana do końca sezonu letniego, który przypada na 28 października. Wraz z połączeniami do Berlina, United Airlines oferują łącznie 18 połączeń z niemieckich lotnisk tygodniowo.

Zniesione obostrzenia pandemiczne w USA i Europie zachęcają do podróżowania pomiędzy oboma kontynentami. Rosnąca oferta amerykańskich przewoźników z niemieckiej stolicy to wyzwanie nie tylko dla Lufthansy i lotnisk w Monachium i we Frankfurcie. Także polski LOT może odczuć konkurencję ze strony Amerykanów. Zwłaszcza pasażerowie z zachodnich województw, mający dogodne połączenie drogowe i kolejowe z Berlinem, mogą wybrać połączenia do USA z berlińskiego lotniska.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy