Wciąż bez przełomu na lotnisku w Modlinie

Krzysztof Loga Sowiński - Profil Krzysztof Loga Sowiński
25 września 2018 11:16
4 komentarze
W zeszły piątek (21.09) rada nadzorcza spółki Mazowiecki Port Lotniczy (MPL) w Modlinie nie podjęła decyzji o zaciągnięciu kredytu na rozbudowę lotniska.
Reklama
Sprawa rozbudowy terminalu w Modlinie stanęła na radzie nadzorczej MPL 21 września br. Zarząd wnioskował o wyrażenie zgody na zaciągnięcie kredytu w wysokości 40 milionów złotych. Temat budowy tymczasowego terminalu pasażerskiego oraz rozbudowy płyty postojowej o nowe miejsca postoju dla samolotów był omawiany na posiedzeniu rady, ta jednak zdecydowała, że potrzebuje więcej czasu na przeanalizowanie informacji.

Jak już pisaliśmy na łamach Pasazer.com propozycja rozbudowy infrastruktury lotniska kosztem 40 milionów złotych złożona przez zarząd jest próbą ominięcie pata decyzyjnego spowodowanego konfliktem głównych udziałowców spółki, tj. Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” (PPL) oraz samorządu województwa mazowieckiego.


Pozytywna decyzja w spawie kredytu zależała w zasadzie od stanowiska przedstawicieli trzeciego największego wspólnika, czyli Agencji Mienia Wojskowego (AMW), organizacji podległej rządowi. Jak wynika z komunikatu MPL członkowie rady nadzorczej z ramienia AMW nie zagłosowali przeciw, jednak zapewne domagali się więcej czasu na podjęcie decyzji. Taki postulat sprowadza się do odroczenia decyzji do następnego posiedzenia rady, które może odbyć się już po wyborach z 21 października br. Wtedy samorząd mazowiecki może być już reprezentowany przez nowe osoby, bardziej przychylne obecnie rządzącym. Na to chyba właśnie liczy władza centralna.

W konsekwencji odroczenia decyzji przyszłość lotniska w Modlinie nadal pozostaje pod znakiem zapytania. Rozwój portu lotniczego na północ od Warszawy może okazać się burzliwym tematem na nadchodzące miesiące a nawet lata.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2018-09-27 12:24   
adam7691 - Profil adam7691
a po wyborach będzie zielone światło dla rozbudowy (z równoczesną wyprowadzką z "pomysłów" z Radomiem), oczywiście na warunkach rynkowych - ciekawe co na to powie FR
gość_ca6be 2018-09-25 17:56   
gość_ca6be - Profil gość_ca6be
struzikowe poletko do zaorania - nareszcie!!!
gość_0df2f 2018-09-25 15:36   
gość_0df2f - Profil gość_0df2f
@gość_201a7... i przenieść do Radomia
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy