Adria otworzy bazę w niemieckim Paderborn

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
23 lipca 2018 14:00
3 komentarze
Od sezonu zimowego 2018/2019 port lotniczy Paderborn-Lippstadt w Niemczech zostanie kolejną bazą słoweńskich linii Adria Airways.
Reklama

Z położonego ok. 80 km na wschód od Dortmundu lotniska, Adria poleci do Zurychu (11 razy w tygodniu), Wiednia (4 razy w tygodniu) i Londynu-Southend (3 razy w tygodniu). Loty będą wykonywane samolotami Saab 2000, które trafią do przewoźnika w najbliższym czasie. Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Bardzo istotnym jest to, że Adria Airways otworzy swoją bazę na lotnisku Paderborn-Lippstadt i połączy silny ekonomicznie region z trzema ważnymi europejskimi miastami. Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą obecność na rynku niemieckim [...]. Nasi pasażerowie otrzymują teraz jeszcze szerszy zakres możliwości podróżowania - powiedział Christian Schneider, dyrektor ds. handlowych Adria Airways.

Otwarcie nowej bazy z zadowoleniem przyjął także dr Marc Cezanne, dyrektor zarządzający lotniska Paderborn-Lippstadt:

- Witamy renomowane linie lotnicze Adria Airways na lotnisku Paderborn-Lippstadt. Dokładne badania firm w naszym regionie wykazały, że Zurych, Wiedeń i Londyn to trzy najbardziej pożądane cele podróży w Europie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Adria Airways wyjdzie naprzeciw temu zapotrzebowaniu obsługując te europejskie metropolie. Wraz z połączeniami do Frankfurtu i Monachium, jesteśmy teraz połączeni z czterema hubami grupy Lufthansa - powiedział Cezanne.

Lotnisko w Paderborn stanie się czwartą bazą słoweńskiej linii. Poza główną bazą w Lublanie, linia zadomowiła się również w Prisztinie i Tiranie.


Przez ponad dwa lata bazą dla linii był także port lotniczy w Łodzi. W łódzkim porcie zbazowany był jeden samolot CRJ-700 o nr rej. S5-AAZ, nazwany przez przewoźnika na cześć miasta - Łódź. Dziś samolot ten lata w barwach linii Luxair. 30 czerwca minionego roku linie zaprzestały lotów z Łodzi na ostatniej obsługiwanej trasie do Monachium (wcześniej linia latała też do Amsterdamu i Paryża-CDG). Słoweńska linia była również krótko obecna na lotniskach w Rzeszowie i Olsztynie.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_29db9 2018-07-24 16:36   
gość_29db9 - Profil gość_29db9
Działanie Adrii może mieć sens: szukają sobie niszy rynkowej tam gdzie jest mała konkurencja. Być może większe zyski były by na ważniejszych trasach, ale tam duża konkurencja, a tak mogą sobie wykroić kawałek torciku na który więksi nie mieli ochoty.
scrillo 2018-07-23 22:18   
scrillo - Profil scrillo
Adria tak lata po Europie i otwiera bazy w nietypowych miejscach.
gość_c5d96 2018-07-23 14:12   
gość_c5d96 - Profil gość_c5d96
To że samoloty latały z Olsztyna i Rzeszowa to chyba za mało żeby miasta te nazwać "domem" gdyż w ani jednym ani drugim adria bazy nie miała.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama