×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria otworzy bazę w niemieckim Paderborn


Od sezonu zimowego 2018/2019 port lotniczy Paderborn-Lippstadt w Niemczech zostanie kolejną bazą słoweńskich linii Adria Airways.Z położonego ok. 80 km na wschód od Dortmundu lotniska, Adria poleci do Zurychu (11 razy w tygodniu), Wiednia (4 razy w tygodniu) i Londynu-Southend (3 razy w tygodniu). Loty będą wykonywane samolotami Saab 2000, które trafią do przewoźnika w najbliższym czasie. Bilety na nowe połączenia są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Bardzo istotnym jest to, że Adria Airways otworzy swoją bazę na lotnisku Paderborn-Lippstadt i połączy silny ekonomicznie region z trzema ważnymi europejskimi miastami. Cieszymy się, że możemy zwiększyć naszą obecność na rynku niemieckim [...]. Nasi pasażerowie otrzymują teraz jeszcze szerszy zakres możliwości podróżowania - powiedział Christian Schneider, dyrektor ds. handlowych Adria Airways. 

 
Otwarcie nowej bazy z zadowoleniem przyjął także dr Marc Cezanne, dyrektor zarządzający lotniska Paderborn-Lippstadt:

- Witamy renomowane linie lotnicze Adria Airways na lotnisku Paderborn-Lippstadt. Dokładne badania firm w naszym regionie wykazały, że Zurych, Wiedeń i Londyn to trzy najbardziej pożądane cele podróży w Europie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Adria Airways wyjdzie naprzeciw temu zapotrzebowaniu obsługując te europejskie metropolie. Wraz z połączeniami do Frankfurtu i Monachium, jesteśmy teraz połączeni z czterema hubami grupy Lufthansa - powiedział Cezanne.

Lotnisko w Paderborn stanie się czwartą bazą słoweńskiej linii. Poza główną bazą w Lublanie, linia zadomowiła się również w Prisztinie i Tiranie.


Przez ponad dwa lata bazą dla linii był także port lotniczy w Łodzi. W łódzkim porcie zbazowany był jeden samolot CRJ-700 o nr rej. S5-AAZ, nazwany przez przewoźnika na cześć miasta - Łódź. Dziś samolot ten lata w barwach linii Luxair. 30 czerwca minionego roku linie zaprzestały lotów z Łodzi na ostatniej obsługiwanej trasie do Monachium (wcześniej linia latała też do Amsterdamu i Paryża-CDG). Słoweńska linia była również krótko obecna na lotniskach w Rzeszowie i Olsztynie.
gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie