Nowy przewoźnik w Słowenii

Jakub Kolanko - Profil Jakub Kolanko
08 marca 2021 10:27
Słowenia będzie miała nową linię lotniczą. Start-up planuje rozpocząć loty wraz z początkiem najbliższego sezonu letniego.
Reklama

W Słowenii powstały nowe linie lotnicze, które początkowo będą skupiać się na lotach czarterowych oraz leasingu maszyn w formule wet-lease (wraz z załogą) – pisze portal EX-YU Aviation News.

SouthEast Airlines zostały założone przez Blaža Berdnika, byłego pilota Adria Airways, oraz innych pracowników Adrii, których wsparł chiński inwestor, obecny współwłaściciel Adria Aviation Academy.

Na początku 2019 r wraz z zespołem zdecydowaliśmy, że nadszedł czas na świeże podejście do sektora lotniczego w Słowenii. Przygotowania do tak dużego projektu są bardzo złożone, dlatego ujawnienie planów zajęło nam aż 20 miesięcy. W styczniu odbyliśmy rozmowy ze Słoweńską Agencją Lotnictwa Cywilnego, gdzie oficjalnie potwierdziliśmy zamiar założenia nowej linii lotniczej w Słowenii – skomentował Blaž Berdnik, główny założyciel SouthEast Airlines.


SouthEast Airlines jest w trakcie uzyskiwania europejskiego Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC) i ma zamiar wystartować w czerwcu br. Już w najbliższym sezonie letnim linia chce obsługiwać wakacyjne czartery, koncentrując się na rynkach Unii Europejskiej.

Przewoźnik na sam początek pozyska jednego airbusa A320, jednak do końca roku ma zarządzać już dwiema takimi maszynami. Do 2023 r. flota SouthEast Airlines ma składać się z sześciu A320. Nie wiadomo jeszcze, czy linia będzie miała swoją główną bazę w Lublanie, czy na lotnisku w Mariborze, jednak przewoźnik nie chce ograniczać się wyłącznie do Słowenii – obszarem jej działalności ma być cały region Europy Południowo-Wschodniej.

Fot.: SouthEast Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama