Marka Adria Airways sprzedana

15 lutego 2021 10:31
Syndyk zarządzający majątkiem upadłych linii Adria Airways sprzedał markę byłej słoweńskiej linii lotniczej. Udało się to dopiero za trzecim podejściem, a cena wywoławcza została mocno obniżona.
Reklama
Zarządzający aktywami po Adria Airways zdołał sprzedać markę byłego przewoźnika lotniczego ze Słowenii. Jak podają lokalne media, zagraniczny inwestor zapłacił za prawa do wykorzystywania marki 33 tys. euro (ok. 148 tys. złotych). Cena wywoławcza wynosiła 10 tys. euro, a oferty złożyło dziewięciu oferentów.

W październiku 2020 r. zainteresowanie nabyciem marki wyraziło Oki Air, przedsiębiorstwo z siedzibą w Czarnogórze, jednak nic nie wskazuje na to, że to właśnie Oki Air ostatecznie zostało nabywcą.

Jak podaje portal EX-YU Aviation, wraz z prawem do nazwy upadłego przewoźnika, kupujący otrzyma możliwość użytkowania trzech wersji logotypu Adria Airways, a także domen internetowych adria.si, flyadria.si, adria-airways.si, afs.si, adria-airways.com, adria.ba, adria.mk oraz adriaairways.me.


Była to już trzecia próba sprzedaży marki Adria Airways. Podczas pierwszej aukcji, na której cenę wywoławczą ustalono na 100 tys. euro, jeden oferent wyraził zainteresowanie udziałem w licytacji, jednak ostatecznie się wycofał. Podczas kolejnej aukcji cenę obniżono do 50 tys. euro, ale nikt nie wziął udziału w licytacji.

Spółka Adria Airways złożyła wniosek o upadłość 30 września 2019 r., po 58 latach istnienia. W ramach procedury upadłościowej byłego flagowego przewoźnika Słowenii, nadal trwa walka, aby spłacić ok. 80 mln euro zobowiązań pozostawionych przez Adrię – na sprzedaż zostały wystawione nawet profile w serwisach społecznościowych Adria Airways.

Fot.: materiały prasowe, A. Amerski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy