×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Adria powiększy swoją flotę o sześć saabów 2000


Do floty Adria Airways trafi w najbliższym czasie sześć samolotów typu saab 2000. Tym samym ilostan statków powietrznych słoweńskiej linii zwiększy się z 15 do 21 maszyn.Od września br. flotę składającą się dotychczas z trzech airbusów A319, dziewięciu bombardierów CRJ900 i trzech bombardierów CRJ700, uzupełni sześć saabów 2000, które będą latać do 25 kierunków znajdujących się w siatce Adrii. Dzięki inwestycjom w saaby, przewoźnik będzie zarządzać największą liczbą samolotów w historii słoweńskich linii lotniczych. Dodatkowo, pod względem ilości maszyn, Adria zrówna się z dotychczasowym bałkańskim liderem, Air Serbia.

- Jestem niezmiernie dumny, że świętujemy ten bardzo ważny kamień milowy w historii Adria Airways. Dalsza rozbudowa floty potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój firmy. Naszym celem jest umacnianie naszej pozycji i wierzymy, że jesteśmy w stanie dalej przekształcać firmę w stabilnego, silnego i ważnego przewoźnika w regionie - powiedział Holger Kowarsch, dyrektor zarządzający Adria Airways.


Dzięki przejęciu przez 4K Invest, Adria Airways stały się znaczącymi regionalnymi liniami lotniczymi. Po okresie optymalizacji prowadzonej działalności, nastąpił okres intensywnego rozwoju firmy. Tylko w tym roku siatka połączeń przewoźnika urosła o siedem nowych kierunków, a na najważniejszych trasach pojawiły się dodatkowe loty, co zmusiło firmę do zatrudnienia dodatkowych pracowników.

Christian Schneider, dyrektor handlowy Adria Airways, również z zadowoleniem przyjął zakup dodatkowych samolotów: 

Mając ambicję bycia konkurencyjnym w tych wymagających warunkach rynkowych, stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju, a przede wszystkim doskonalimy nasze usługi. Zadowolenie naszych pasażerów jest dla nas priorytetem, a nabywając te sześć dodatkowych samolotów, możemy bezwzględnie spełnić tę obietnicę - stwierdził Schneider.

Adria Airways wyleasinguje sześć 50-miejscowych samolotów od amerykańskiej spółki Jetstream Aviation Capital LLC. Firma z siedzibą w Miami jest największym na świecie leasingodawcą regionalnych saabów. 

Wprowadzone do floty maszyny będą wykonywać loty głównie na regularnych trasach Adrii, ale przewoźnik przewiduje możliwość ich podnajęcia na zasadach ACMI innym liniom lotniczym.gość_53377 - Profil
gość_53377
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie