×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


RPO pyta o odwołany rejs do Toronto w trakcie gali LOT-u


Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) Adam Bodnar zwrócił się do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o informację dotyczącą ochrony praw pasażerów odwołanego rejsu LOT-u do Toronto.


Przypomnijmy, że powodem odwołania lotu z Warszawy do Toronto w dniu 30 czerwca br. była usterka techniczna samolotu przeznaczonego do wykonania tego rejsu. LOT-owi nie udało się podmienić zepsutej maszyny, choć nowy Dreamliner w barwach upamiętniających odzyskanie niepodległości, znajdował się kilkaset metrów dalej w hangarze, w którym odbywała się uroczysta gala. 

Usterka samolotu do Toronto uziemiła ok. 300 pasażerów, którzy musieli czekać na następny lot do Kanady lub skorzystać z usług innych przewoźników. W związku z tym zdarzeniem RPO pyta urzędy, czy przewoźnik zapewnił należytą ochronę praw tych poszkodowanych pasażerów. RPO w obu pismach zaznaczył, że ochrona praw pasażerów jest powinnością władz publicznych. 


Zarzuty wobec postępowania LOT-u pojawiły się już wcześniej w prasie, która zwracała uwagę, że uroczystość propagandowa okazała się dla naszego przewoźnika ważniejsza od należytej obsługi klientów. Rzecznik prasowy LOT-u, Adrian Kubicki, odpierał krytykę mediów twierdząc, że B787 biorący udział w gali nie mógł być wykorzystany, jako samolot zastępczy, bo przygotowanie go do rejsu mogłoby potrwać nawet kilkanaście godzin. 

Nawet, jeśli Dreamliner z gali nie był gotowy do rejsu, to sytuacja była co najmniej niezręczna i nie dodała blasku wizerunkowi naszemu narodowemu przewoźnikowi. Z drugiej jednak strony reakcja Rzecznika na takie zdarzenie wydaje się przesadna, tym bardziej, że odwołania rejsów są codziennością w branży lotniczej, a pasażerowie mają możliwość ubiegania się o odszkodowania na wiele sposobów, co zresztą robią coraz częściej i skuteczniej.gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie