Modlin podnosi ceny za parkowanie

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
09 marca 2018 09:19
4 komentarze
Lotnisko w Modlinie od 1 marca br. zmieniło cennik opłat parkingowych przy terminalu. Zmiany w cenniku uderzyły w lokalnych przedsiębiorców dowożących pasażerów do portu.
Reklama
- Do tej pory mieliśmy 10 minut darmowe i mogliśmy wjeżdżać tyle razy, ile było potrzebne. Chcę powiedzieć, że najdłużej przebywamy na lotnisku do 5 minut. Tydzień temu otrzymaliśmy nowy cennik wjazdowy dla okolicznych parkingów. Poruszyło nas to strasznie - mówiła pani Wiesława, zajmująca się transportem w rozmowie z TVN Warszawa.

Do tej pory parking przy lotnisku był darmowy do 10 minut, można było na niego wyjechać i wjeżdżać w ciągu dnia bez limitów. Przedstawiciele firm zajmujących się dowozem pasażerów do lotniska skarżą się, że ich czas pobytu na parkingu przy terminalu wynosi maksymalnie 5 minut, a zmiana uderza w ich działalność.

Obecnie dwa wjazdy w ciągu doby są darmowe. Kolejne to koszt 8 zł plus dodatkowa opłata 17 zł, czyli łącznie 25 złotych przy kolejnych wjazdach na parking przed terminalem. Przedsiębiorcy alarmują, że w ciągu doby wjeżdżają na parking nawet 30 razy - Czy lotnisko chce zniszczyć działalność gospodarczą na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego? Jesteśmy zmuszeni w związku z tym podnieść ceny naszym klientom - mówi przedstawiciel firmy działającej w otoczeniu lotniska w Modlinie.


Do dyspozycji pasażerów pozostaje nadal parking P3 (150 m od terminala) oraz parking długoterminowy P7. W przypadku parkingu P3 również zostało wprowadzone ograniczenie do dwóch bezpłatnych wjazdów w ciągu doby. Kolejne to koszt 6 zł plus dodatkowa opłata 12 zł, czyli łącznie 18 zł przy kolejnych wjazdach na P3.

Parking P7 pozostaje nadal parkingiem długoterminowym.

fot. Modlin Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Latawiec11 2018-03-15 17:33   
Latawiec11 - Profil Latawiec11
Władze parkingu trochę sobie strzeliły w stopę taką decyzją, wysoki koszt albo zmusi okoliczne parkingi do zamknięcia albo zmusi właścicieli tychże parkingów do zapłacenia wyższych kosztów klientom gdzie niejednokrotnie przejazd 2x25zł przewyższy koszt samego pozostawienia samochodu np na tydzień. Mam nadzieję, że inne lotniska ( dajmy na to lotnisko w Balicach zobacz link nie pójdą w sśady Modlina.
gość_9f00f 2018-03-10 15:38   
gość_9f00f - Profil gość_9f00f
Dokładnie. Tylko krytyki było, że port nie zarabia a jak chce zarabiać to wiadro pomyj, że dzieje się to kosztem pasażerów. A kto niby ma płacić na inwestycje? Krasnoludki? Bez dodatkowych środków i przy blokowaniu przez PPL Modlin nie rozwinie skrzydeł.
gość_5188b 2018-03-09 11:21   
gość_5188b - Profil gość_5188b
mppt; no najlepiej gdyby wszystko za darmo dawali. Przewoźnicy by zarabiali a port dzięki któremu ci przewoźnicy mogą zarabiać dostawał gówno.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N