×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin podnosi ceny za parkowanie


Lotnisko w Modlinie od 1 marca br. zmieniło cennik opłat parkingowych przy terminalu. Zmiany w cenniku uderzyły w lokalnych przedsiębiorców dowożących pasażerów do portu.Do tej pory mieliśmy 10 minut darmowe i mogliśmy wjeżdżać tyle razy, ile było potrzebne. Chcę powiedzieć, że najdłużej przebywamy na lotnisku do 5 minut. Tydzień temu otrzymaliśmy nowy cennik wjazdowy dla okolicznych parkingów. Poruszyło nas to strasznie - mówiła pani Wiesława, zajmująca się transportem w rozmowie z TVN Warszawa.

Do tej pory parking przy lotnisku był darmowy do 10 minut, można było na niego wyjechać i wjeżdżać w ciągu dnia bez limitów. Przedstawiciele firm zajmujących się dowozem pasażerów do lotniska skarżą się, że ich czas pobytu na parkingu przy terminalu wynosi maksymalnie 5 minut, a zmiana uderza w ich działalność.

Obecnie dwa wjazdy w ciągu doby są darmowe. Kolejne to koszt 8 zł plus dodatkowa opłata 17 zł, czyli łącznie 25 złotych przy kolejnych wjazdach na parking przed terminalem. Przedsiębiorcy alarmują, że w ciągu doby wjeżdżają na parking nawet 30 razy - Czy lotnisko chce zniszczyć działalność gospodarczą na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego? Jesteśmy zmuszeni w związku z tym podnieść ceny naszym klientom - mówi przedstawiciel firmy działającej w otoczeniu lotniska w Modlinie.


Do dyspozycji pasażerów pozostaje nadal parking P3 (150 m od terminala) oraz parking długoterminowy P7. W przypadku parkingu P3 również zostało wprowadzone ograniczenie do dwóch bezpłatnych wjazdów w ciągu doby. Kolejne to koszt 6 zł plus dodatkowa opłata 12 zł, czyli łącznie 18 zł przy kolejnych wjazdach na P3. 

Parking P7 pozostaje nadal parkingiem długoterminowym.

fot. Modlin Airportgość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie