El Al zaprzestanie działalności marki UP

Damian Tobór - Profil Damian Tobór
08 stycznia 2018 08:23
Izraelskie linie El Al ogłosiły likwidację swojej marki budżetowej - UP. Tania linia lotnicza zakończy działalność w drugim kwartale 2018 r., a wszystkie loty i samoloty powrócą do El Al.

Reklama

Izraelski przewoźnik zamierza wprowadzić nowy format dla lotów do europejskich destynacji. W siatce połączeń dotychczas obsługiwanych przez UP, El Al zaoferuje trzy nowe struktury taryfowe: Classic, Flex i Lite. Ten ostatni będzie pakietem podstawowym, oferującym poza samym przelotem, jedynie możliwość zabrania bagażu podręcznego oraz posiłek na pokładzie, bez możliwości zmiany lub odwołania lotu.

- Po czterech latach funkcjonowania tej marki zaprzestaniemy jej prowadzenia, ponieważ posiadanie kilku marek stwarza trudności - powiedział wiceprezes ds. handlowych, Gonen Usishkin.


Firma twierdzi, że planuje w najbliższych latach renowację wnętrz swoich samolotów kierowanych na trasy europejskie, w tym stopniową wymianę foteli w samolotach wąskokadłubowych.

- EL AL kontynuuje wprowadzanie innowacji, dostosowując się do rosnącej konkurencji na loty do Europy, zarówno wśród turystów, jak i biznesmenów; Wśród osób podróżujących w celach turystycznych, cena jest obecnie najistotniejszym czynnikiem. Jednocześnie, pasażerowie biznesowi są zainteresowani produktami, które oferują maksymalną elastyczność, rozkład dostosowany do działalności biznesowej, serwis klasy biznes i jeszcze więcej - powiedział David Maimon, prezes i dyrektor generalny El Al.

Linia UP została uruchomiona w marcu 2014 roku i obsługuje połączenia do Berlina Schönefeld, Budapesztu, Kijowa Boryspolu, Pragi i Larnaki przy użyciu czterech B737-800 wytransferowanych od El Al. Bazą linii jest linii jest port lotniczy Ben Guriona w Tel Awiwie.

Fot. Wikimedia CommonsReklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama