El Al chce latać do Australii, Japonii i Irlandii

28 lipca 2022 11:15
Linia El Al rozważa możliwość uruchomienia tras z Tel Awiwu do Australii, Japonii i Irlandii. Mowa o połączeniach do Melbourne, Tokio i Dublina. Pomysł otwarcia tych tras zrodził się już w 2019 roku, lecz pandemia skutecznie zniechęciła linię do realizacji swoich planów.
Reklama
Przewoźnik El Al, czyli izraelska narodowa linia lotnicza, z każdym miesiącem poprawia swoją kondycję po wymagającym okresie pandemii COVID-19. Wraz ze złagodzeniem obostrzeń w podróżowaniu i powrotem pasażerów na izraelskie lotniska, przewoźnik na nowo zaczął sondować możliwość uruchomienia nowych, atrakcyjnych połączeń, świadczących o rozwoju linii. Przed wybuchem globalnej epidemii linia El Al rozważała otwarcie dalekodystansowych tras do Melbourne, Tokio i Dublina, lecz sytuacja na świecie sprawiła, że izraelski przewoźnik musiał odroczyć swoje marzenia w czasie.

Teraz wątek uruchomienia połączeń do Australii, Japonii i Irlandii wrócił na tapet. Podczas zorganizowanego w tym tygodniu w Tel Awiwie wydarzenia Google Tourism Forum, CEO spółki Dina Ben-Tal Ganancia potwierdziła doniesienia o potencjalnym otwarciu tras do Melbourne, Tokio i Dublina.


- Linia El Al bacznie analizuje możliwość pojawienia się w tych trzech miastach. Wyzwania po pandemii wciąż nie ustępują, ale sytuacja jest nieporównywalnie lepsza i pozwala na kreślenie ambitnych planów - powiedziała Dina Ben-Tal Ganancia, CEO linii El Al.

Bezpośrednia trasa z Tel Awiwu do Melbourne ma szansę zostać jedną z najdłuższych tras lotnictwa cywilnego. Choć izraelskiemu przewoźnikowi nie udałoby się pobić połączenia linii Qantas z Perth do Londynu Heathrow, to spektakularny dystans 13,7 tys. kilometrów wciąż zapewniłby izraelsko-australijskiej rotacji miejsce w ścisłej czołówce. Ewentualne połączenia do Australii, Japonii i Irlandii byłyby realizowane samolotami Boeing 787 Dreamliner.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy