Zarząd El Al nie chce sprzedać linii 27-letniemu Rosenbergerowi

30 września 2020 09:40
Eli Rosenberg może mieć trudności w pozyskaniu znaczącej części udziałów w El Al. Linia podejrzewa, że jest on tylko pozorantem, reprezentującym swojego ojca Kennego Rosenberga w planowanym przejęciu przewoźnika.
Reklama
Firma "Kanfei Nasharim Aviation", należąca do Rosenberga zakupiła 43 proc. udziałów w El Al o łącznej wartości 107 milionów dolarów amerykańskich. W tej chwili właściciel dalej rozważa przejęcie reszty udziałów w narodowym przewoźniku Izraela.

Rada nadzorcza El Al jest przeciwna przejęciu znaczącej części udziałów w firmie, przez 27-letniego obywatela Izraela. Głównym powodem sprzeciwu jest podejrzenie, iż mężczyzna jest jedynie słupem, reprezentującym swojego ojca, który nie posiada izraelskiego obywatelstwa, w inwestycji przejęcia linii lotniczej.


Należy pamiętać, że według izraelskiego prawa osoba niebędąca obywatelem państwa, nie może posiadać większości udziałów w narodowym przewoźniku. Stąd prośba zarządu El Al do rady ministrów Izraela o ponowne rozważenie transakcji.

Dodatkowe podejrzenia El Al wzbudzają dane pozyskane przez prawników, iż Kenny Rosenberg, kontroluje "Kanfei Nasharim" wskazując, że w momencie przejęcia linii lotniczej, starszy Rosenberg zostałby jej nieoficjalnym właścicielem.


Izraelski przewoźnik od dwóch lat zmaga się z problemami finansowymi, głownie wynikającymi z programu modernizacji floty oraz znacznego ograniczenia operacji pasażerskich w 2020 roku, będącym bezpośrednim wynikiem pandemii koronawirusa. Obecnie większość z blisko 6 tys. pracowników, których zatrudnia linia, jest na niepłatnym urlopie. W ramach pomocy finansowej rząd Izraela wykupił 15 proc. udziałów w przewoźniku, a udziały obecnego właściciela "Knafaim Holdings" zmiejszyły się do 15.2 proc. z 38 proc.

W najbliższy czwartek, przedstawiciel młodego Rosenberga ma podjąć oficjalną decyzje w sprawie dalszego przejęcia udziałów linii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy