El Al rozpoczyna testowanie pasażerów podczas odprawy

Mikołaj Karwacki - Profil Mikołaj Karwacki
10 marca 2021 09:26
Izraelskie linie lotnicze rozpoczęły testowanie pasażerów podczas odprawy na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Jest to jedna z metod wprowadzona przez linię lotniczą, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa wśród swoich pasażerów.
Reklama

W poniedziałek (8.03) pierwsi pasażerowie lecący z Tel Awiwu do Nowego Jorku mieli możliwość przetestowania się podczas odprawy biletowo-bagażowej. Wynik testu antygenowego jest znany po około dwudziestu minutach. Spośród 280 pasażerów omawianego lotu, 112 osób poddało się testowi i wszyscy otrzymali wynik negatywny.

Linie lotnicze El Al wprowadziły składający się z trzech kryteriów system, który ma zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Każdy z pasażerów przed wejściem na pokład musi spełnić dwie z trzech zasad bezpieczeństwa: zaszczepić się, wykonać test PCR na kilka dni przed planowanym wylotem, wykonać test antygenowy na lotnisku. Na tę chwilę szybkie testy na lotnisku można wykonać tylko przed lotem do Nowego Jorku.

- Myślę, że to dzisiejszy lot jest pierwszym na świecie, podczas którego mamy pewność, że wszyscy pasażerowie są zdrowi i nie zakażają innych koronawirusem - powiedział Avigal Soreq, dyrektor generalny El Al w rozmowie z agencją Reuters.

Analogiczny punkt testowania podróżnych ma powstać na lotnisku JFK w Nowym Jorku już w przyszłym tygodniu. Soreq ma nadzieję, że szybkie testy antygenowe w najbliższej przyszłości będzie można wykonać także na innych lotniskach, na które operuje izraelski przewoźnik. Może to pozytywnie wpłynąć na wzrost ruchu pasażerskiego i zwiększenie liczby turystów odwiedzających Izrael.

Podczas lotu nadal obowiązuje obowiązek noszenia masek ochronnych. Jednak system bezpieczeństwa wprowadzony przez El Al zmniejszy dystans społeczny, który według dyrektora generalnego linii lotniczej jest głównym czynnikiem spowalniającym branżę lotniczą na świecie.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy