×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin będzie latać do końca miesiąca


Ostatnie loty linii airBerlin odbędą się 28 października br. - poinformował przewoźnik w informacji prasowej. W międzyczasie wciąż trwają rozmowy z firmami zainteresowanymi przejęciem upadającego przewoźnika.


Na chwilę obecną potwierdzono, że należące do airBerlin spółki zależne - Niki i LGW mają w dalszym ciągu funkcjonować. Do 12 października potrwają rozmowy z Lufthansą nt. przejęcia części samolotów oraz personelu. 

Lufthansa za przejęcie części airBerlin chce wyłożyć ok. 300 mln euro, w tym 100 mln euro na utrzymanie ruchu w okresie od podpisania umowy do wejścia jej w życie. Niemiecki „Bild am Sonntag” szacuje, że sprzedaż niemieckiej linii przyniesie od 250 do 350 mln euro, z czego większość ma zostać przeznaczona na spłatę rządowego kredytu pomostowego. Lufthansa jest zainteresowana utrzymaniem 38 leasingowanych od airberlin airbusów A319 i A320. Niemiecka grupa zainteresowana jest również spółkami zależnymi LGW oraz austriackimi NIKI. 

Również easyJet jest zainteresowany przejęciem części połączeń - głównie niemieckich tras krajowych z Berlina. Brytyjska linia niskokosztowa chciałaby przejąć 30 airbusów A320. Jeśli umowa zostałaby sfinalizowana, easyJet stałby się głównym graczem na rynku w Berlinie z ponad 60-proc. udziałem. 


gość_228db - Profil
gość_228db
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie