×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airberlin rezygnuje z pomocy publicznej


airberlin nie złoży jednak wniosku o pomoc publiczną, bo - według prezesa linii - restrukturyzacja przebiega bardzo dobrze.Thomas Winkelmann, prezes airberlin, w oświadczeniu prasowym poinformował, że zmiany w linii przebiegają zgodnie z planem i dają bardzo dobre efekty. Dzięki obniżce kosztów operacyjnych i renegocjacji kontraktów leasingowych w 2018 r. wydatki linii spadną o kilkanaście lub kilkadziesiąt milionów euro. Dlatego, jak podkreślił Winkelmann, nie ma już potrzeby wspierania linii z środków publicznych.

airberlin kilka tygodni temu złożył wstępne zapytanie o możliwość udzielenia wsparcia publicznego przez władze landów Berlin i Nadrenia Północna-Westfalia. Winkelmann podkreślił jednak, że było to jedynie zapytanie na "wszelki wypadek". Teraz wydaje się, że nie będzie ono potrzebne.

W 2016 r. airberlin stracił prawie 800 mln euro, a w samym I kwartale 2017 r. - 293,3 mln euro. Obydwa te wyniki są niemal dwukrotnie gorsze od odpowiednio straty za 2015 r. i za sam I kwartał 2016 r. gość_8a893 - Profil
gość_8a893
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie