×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Thai rozważa kolejne trasy do Europy


Thai Airways rozważają uruchomienie kolejnych tras do Europy. Liczą, że poza turystami przyciągną też biznes. Jednym z miast analizowanych przez tajskiego przewoźnika pozostaje Warszawa. 

Choć dla wielu linii europejskich trasy do Bangkoku są stosunkowo niskomarżowe z uwagi na dominację ruchu turystycznego, Thai Airways dostrzegają potencjał w tym kierunku.

- Rozpoczęliśmy loty do Europy już w latach 70. i mamy mocniej ugruntowaną pozycję. Dlatego zamierzamy zwiększać liczbę lotów do Europy - powiedział Krittaphon C. Chantalitananon, wiceprezes ds. strategii handlowej Thai Airways, w rozmowie z Pasazer.com w kuluarach szczytu IATA w Cancun.

Chantalitananon nie wymienił żadnych potencjalnych kierunków, ale nieoficjalnie wiadomo, że przewoźnik poważnie rozważa rejsy z Bangkoku do Warszawy. Po raz pierwszy powiedział o tym w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Charamporn Jotikashira, prezes tajskiej spółki. Z naszych informacji wynika, że decyzję opóźniają przeszkody biurokratyczne związane z warunkami umowy dwustronnej między Polską a Tajlandią.

Chantalitananon dodał, że Thai Airways planuje też rozwój siatki dalekodystansowej z drugorzędnych baz w Chiang Mai na północy kraju i na Phuket. Te połączenia są skierowane przede wszystkim dla turystów. Linia chce zwiększyć możliwości elastycznego budowania planu podróży po Tajlandii. Pasażerowie mają zyskać więcej przesiadek we wszystkich kierunkach - np. loty z Europy będą oferowane zarówno przez Bangkok do Phuket, jak i przez Phuket do Bangkoku.

Aby sprostać rosnącemu ruchowi w Bangkoku, władze Thai Airways apelują o jak najszybszą rozbudowę terminala. Jego teoretyczna przepustowość w tej chwili to 45 mln pasażerów rocznie, podczas gdy ruch w Bangkoku w tym roku zbliży się do 60 mln.

- Plany budowy terminala satelickiego na środku płyty postojowej zostały już zatwierdzone i liczymy, że prace ruszą teraz szybko - powiedział Chantalitananon. 

Oryginalny plan przedstawiony podczas budowy nowego bangkockiego lotniska, otwartego w 2006 r., zakładał zakończenie pierwszej fazy rozbudowy już w 2015 r. Jak na razie nie wbito nawet pierwszej łopaty. gość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie