Thai rozważa kolejne trasy do Europy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
7 czerwca 2017 08:00
13 komentarzy

Thai Airways rozważają uruchomienie kolejnych tras do Europy. Liczą, że poza turystami przyciągną też biznes. Jednym z miast analizowanych przez tajskiego przewoźnika pozostaje Warszawa. 

Reklama
Choć dla wielu linii europejskich trasy do Bangkoku są stosunkowo niskomarżowe z uwagi na dominację ruchu turystycznego, Thai Airways dostrzegają potencjał w tym kierunku.

- Rozpoczęliśmy loty do Europy już w latach 70. i mamy mocniej ugruntowaną pozycję. Dlatego zamierzamy zwiększać liczbę lotów do Europy - powiedział Krittaphon C. Chantalitananon, wiceprezes ds. strategii handlowej Thai Airways, w rozmowie z Pasazer.com w kuluarach szczytu IATA w Cancun.

Chantalitananon nie wymienił żadnych potencjalnych kierunków, ale nieoficjalnie wiadomo, że przewoźnik poważnie rozważa rejsy z Bangkoku do Warszawy. Po raz pierwszy powiedział o tym w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Charamporn Jotikashira, prezes tajskiej spółki. Z naszych informacji wynika, że decyzję opóźniają przeszkody biurokratyczne związane z warunkami umowy dwustronnej między Polską a Tajlandią.

Chantalitananon dodał, że Thai Airways planuje też rozwój siatki dalekodystansowej z drugorzędnych baz w Chiang Mai na północy kraju i na Phuket. Te połączenia są skierowane przede wszystkim dla turystów. Linia chce zwiększyć możliwości elastycznego budowania planu podróży po Tajlandii. Pasażerowie mają zyskać więcej przesiadek we wszystkich kierunkach - np. loty z Europy będą oferowane zarówno przez Bangkok do Phuket, jak i przez Phuket do Bangkoku.

Aby sprostać rosnącemu ruchowi w Bangkoku, władze Thai Airways apelują o jak najszybszą rozbudowę terminala. Jego teoretyczna przepustowość w tej chwili to 45 mln pasażerów rocznie, podczas gdy ruch w Bangkoku w tym roku zbliży się do 60 mln.

- Plany budowy terminala satelickiego na środku płyty postojowej zostały już zatwierdzone i liczymy, że prace ruszą teraz szybko - powiedział Chantalitananon.

Oryginalny plan przedstawiony podczas budowy nowego bangkockiego lotniska, otwartego w 2006 r., zakładał zakończenie pierwszej fazy rozbudowy już w 2015 r. Jak na razie nie wbito nawet pierwszej łopaty.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a5f1e 2017-06-17 15:52   
gość_a5f1e - Profil gość_a5f1e
jezli prsonel pokladowy w Thai jest niesympatyczny to nie wiem jak nazwac LOTowski :-) osobiscie (mam okolo 110-120 lotów rocznie) uwazam zarowno Thai jak i Singapure za duzo lepsza linie niz Emirates!!!!
gość_50884 2017-06-09 12:49   
gość_50884 - Profil gość_50884
Jak zwykle bedzie wszystko, tylko nie WAW
A jak bedzie to Praga to wszyscy dostana tu bialej goraczki :-)
gość_f06d3 2017-06-08 16:44   
gość_f06d3 - Profil gość_f06d3
Super. Jak będę miał wybór między Emirates, Qatar a Thai w drodze do Australii to wybiorę Thai nawet jeśli byłoby droższe.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy