Thai Airways wyprzedaje kubki i szczoteczki do zębów

Marek Stus - Profil Marek Stus
12 listopada 2020 09:41
Balansujące na skraju bankructwa tajskie linie narodowe Thai Airways uruchomiły wyprzedaż wyposażenia używanego na pokładach w trakcie serwisów. Klienci mogą kupić m.in. jednorazowe kubki i szczoteczki.
Reklama
Tajski przewoźnik znajduje się obecnie w fatalnej sytuacji finansowej. Do jej pogorszenia przyczyniła się nie tylko trwająca pandemia i praktycznie całkowite zamrożenie lokalnej turystyki, ale także trwające już od wielu lat problemy z wydajnością i konkurencyjnością oferty przewozowej. Tylko w pierwszej połowie bieżącego roku linia straciła 900 mln dolarów i aktualnie przechodzi zatwierdzoną przez sąd reorganizację związaną z restrukturyzacją zadłużenia.


Sprzedaż wyposażenia serwisowego obejmuje zarówno wybrane części zastawy używanej w klasie biznes, jak i przedmioty z klasy ekonomicznej. Można nabyć przykładowo zestaw 720 plastikowych kubków, do których rozlewane są napoje w czasie lotów (ok. 49 PLN), miski i filiżanki porcelanowe (ok. 69-225 PLN), 300 jednorazowych szczoteczek do zębów (ok. 40 PLN), aluminiowe tacki (ok. 95 PLN za komplet) i zestaw chusteczek (ok. 44 PLN). Oferta jest jak na razie skierowana wyłącznie do klientów rezydujących w Tajlandii.


Wyprzedaż nie jest pierwszą próbą dramatycznego poszukiwania środków na przetrwanie przez Thai Airways. Linie otworzyły już m.in. restaurację, w której podawane są potrawy znane z jej pokładów, zorganizowały loty "donikąd", a ostatnio ogłosiły także redukcję floty i plan zbycia 34 samolotów, w tym wszystkich posiadanych boeingów 747.

Fot. Thai Airways

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy