Prezes Thai w liście do pracowników: "Nasza linia walczy o przetrwanie"

Bartłomiej Morga - Profil Bartłomiej Morga
25 października 2019 09:30
8 komentarzy
Prezes Thai Airways wystosował list do członków zarządu, w którym stwierdził, że personel musi zacząć współpracować w ramach wprowadzonego programu naprawczego aby nie dopuścić do upadku pogrążonego w kryzysie przewoźnika.
Reklama
O zatrważającej sytuacji opisanej w treści listu poinformował portal Bangkok Post:

- Dziś chcę, aby pracownicy zjednoczyli się w celu wspólnego pokonania przeszkód. W przeciwnym razie nasze linie lotnicze upadną. Z każdą chwilą czasu jest coraz mniej - pisze w dokumencie Sumeth Damrongchaitham, prezes Thai.

Dalej Damrongchaitham, przypomina, że THAI stracił swoją dotychczasową pozycję na rynku na wielu trasach, które dawniej generowały jedną trzecią przychodów, ale teraz zostały zdominowane przez tanie linie lotnicze.

- W tym roku konkurencja jest bardzo zacięta - czytamy. - Thai naprawdę przeżywa kryzys. W przyszłym roku musimy dać z siebie wszystko. Jeśli pracownicy nadal będą nieświadomi i nic nie zrobią, nie będą mieli czasu na walkę. Dziś pozostało już bardzo niewiele czasu i nie ma strefy komfortu. Wszyscy mogą zginąć, jeśli statek tonie.


W liście znalazła się również informacja na temat prowadzonych działań prewencyjnych. Linia zamierza bowiem ciąć koszty poprzez zmniejszenie wynagrodzeń kadry kierowniczej i wprowadzając politykę zapasu minimalnego w dziale cateringowym.

- Pracownicy nie będą otrzymywać premii i bonusów, ponieważ główną nagrodą będzie przetrwanie firmy - kończy swój list prezes przewoźnika.

W pierwszej połowie tego roku Thai odnotował stratę w wysokości 213 mln USD, co spowodowało, że wysokość deficytu skumulowanego wzrosła do 9,2 mld USD. Firma na chwilę obecną zatrudnia ponad 20 000 osób.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mflyer 2019-10-27 09:52   
mflyer - Profil mflyer
@gość_cadab

Bardzo ładne nam zaprezentowałeś swoje kompleksy, dziękujemy, następny w kolejce proszę
gość_cadab 2019-10-26 18:44   
gość_cadab - Profil gość_cadab
nie latają do KRK to upadają Jak można zarabiać jak się nie ma w siatce najwspanialszego lotniska na świecie? Niech dalej latają do Londynów czy innych Pekinów, za 5 lat będzie co LOT miał przejmować
gość_83c8b 2019-10-25 19:46   
gość_83c8b - Profil gość_83c8b
@gość_99bf5 - Jak to Kargul powiedział - "Mądrego to i posłuchać przyjemnie". Szkoda tylko, że związkowcy nie ponoszą prawnej i materialnej odpowiedzialności za doprowadzanie firm do ruiny. (W ten sposób zniszczono np. Żerań). Kiedy w końcu pracownicy przejrzą, że większość związkowców to nieroby i warchoły (często z podstawowym albo zasadniczym wykształceniem, nienadające się do żadnej uczciwej pracy) żyjące po królewsku na koszt innych - pracowników i klientów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy