×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


flyBe zacznie latać z Heathrow


Brytyjskie regionalne linie lotnicze flyBe uruchomią w przyszłym roku pierwsze połączenia z lotniska Londyn-Heathrow. Spółka połączy największy brytyjski hub z Aberdeen i Edynburgiem w Szkocji.Loty do Aberdeen będą obsługiwane w dni robocze trzy razy dziennie, a do Edynburga - cztery razy dziennie. W weekendy obydwie trasy będą obsługiwane ze zmniejszona częstotliwością. Łącznie przewoźnik zaoferuje ponad 40 lotów tygodniowo między Heathrow a Szkocją. 

To pierwsze w historii linii połączenie flyBe na Heathrow. Przewoźnik nie musiał płacić za sloty (prawa do lądowania) na tym lotnisku, gdyż otrzymał je za darmo już w 2012 r., gdy International Airlines Group (czyli British Airways) przejmowały linię BMI. Jednym z warunków otrzymania zgody na tę transakcję było przekazanie części slotów na Heathrow, które normalnie kosztują nawet kilka milionów funtów, konkurentom. 

Obydwa połączenia ruszą z początkiem sezonu letniego, czyli pod koniec marca. flyBe lata obecnie z Aberdeen i Edynburga do Londynu-City. Te połączenia zostaną utrzymane w siatce. 

flyBe poinformowało równocześnie o zmianie na stanowisku prezesa. Od 16 stycznia 2017 r. funkcję te obejmie Christine Ourmieres-Widener, była prezes CityJet. gość_a360b - Profil
gość_a360b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie