Flybe planuje wrócić na brytyjskie niebo już w przyszłym roku

22 października 2020 09:30
Brytyjski przewoźnik, który ogłosił upadłość w marcu tego roku, planuje powrót do wykonywania operacji lotniczych.
Reklama
W ostatnich latach działalności linia przewoziła ponad 8 milionów pasażerów rocznie, co stanowi około 40 proc. ruchu krajowego w Wielkiej Brytanii. Przewoźnik był głównym, a często jedynym, użytkownikiem wielu brytyjskich regionalnych lotnisk. W Belfast, Exeter czy Southampton, Flybe było odpowiedzialne za 80 proc. wszystkich operacji pasażerskich. Będąc największym regionalnym przewoźnikiem w UK oraz Europie, w ciągu tygodnia linia wykonywała 2374 loty oferując 175 tys. foteli.


W marcu 2200 pracowników straciło pracę. Trasy cieszące się największym zainteresowaniem wśród pasażerów, tj. z Edynburga oraz Glasgow do Southampton, Newcastle oraz Exeter, zostały przejęte przez szkockiego przewoźnika Loganair.


Flybe był trzecim przewoźnikiem w Wielkiej Brytanii, tuż po easyJet oraz British Airways. Linia realizowała 11 proc. wszystkich połączeń wykonywanych przez brytyjskich przewoźników. Analizując rozkład spółki należy zauważyć, iż 60 proc. byłych tras to połączenia krajowe, a 40 proc. to połączenia międzynarodowe. Kierunki zagraniczne były realizowane do Francji, Holandii, Niemiec, Luxemburga, Szwajcarii oraz Irlandii.


Władze linii wydały oświadczenie, iż planują powrót na rynek na wiosnę 2021 roku pod obecną nazwą. Wznowione operacje mają być znacznie okrojone w porównaniu do stanu sprzed upadku. W tej chwili nie wiadomo na jakie trasy konkretnie wróci Flybe.

fot. mat.prasowe
Tagi
flybe powrót

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy