Odmieniona linia Flybe poleci na 23 trasach

23 marca 2022 09:05
Odmieniona linia lotnicza Flybe już wkrótce wróci na europejskie niebo. Po licznych perypetiach, brytyjski przewoźnik nareszcie zapowiedział uruchomienie połączeń. W pierwszej kolejności wystartują 23 tray, które mają być gwarantem opłacalności i bezpiecznym początkiem nowego rozdziału.
Reklama
Linia Flybe na stałe wpisała się w historię lotnictwa cywilnego. Przewoźnik z powodzeniem operował na rynku europejskim od ponad czterdziestu wiosen, lecz w ostatnich latach sytuacja finansowa brytyjskiej firmy uległa zdecydowanemu pogorszeniu. Gwoździem do trumny dla linii Flybe okazała się być pandemia koronawirusa. 5 marca 2020 roku przewoźnik zaprzestał wszystkich operacji lotniczych i od tamtej pory regionalne odrzutowce w charakterystycznych barwach linii Flybe straszyły na opustoszałych płytach europejskich lotnisk. W tym samym roku udało się jednak pozyskać nowego inwestora, który zaufał w potencjał brytyjskiego przewoźnika. Pojawiła się realna szansa na wskrzeszenie linii Flybe.


Wczoraj (22.03) przewoźnik uruchomił swoją nową stronę internetową oraz zapowiedział otwarcie kilkudziesięciu połączeń, które mają być gwarantem opłacalności i bezpiecznym początkiem nowego rozdziału w historii firmy. Bazą operacyjną linii Flybe zostało Birmingham, a pierwszy rejs w odmienionej formule biznesowej zaplanowano na 13 kwietnia 2022 roku. Inauguracyjną rotacją będzie lot z Birmingham do Belfastu, który wystartuje o godzinie 8:55.

W pierwszej kolejności linia Flybe uruchomi dwadzieścia trzy połączenia obsługujące szesnaście lotnisk w trzech państwach: Wielkiej Brytanii, Francji oraz Holandii. Najwięcej tras będzie dostępnych, co ciekawe, z Belfastu. Ze stolicy Irlandii Północnej pasażerowie będą mogli polecieć do Birmingham, Glasgow, Leeds, Londynu Heathrow, Amsterdamu, Edynburga, East Midlands, Manchesteru, Southampton, Aberdeen, Inverness oraz Newcastle. Ponadto, brytyjski przewoźnik zainauguruje rejsy z Birmingham do Amsterdamu, Awinionu, Brestu, Edynburga, Glasgow oraz Aberdeen. W siatce połączeń linii Flybe nie zabraknie także tras z Londynu Heathrow do Leeds, Amsterdamu oraz z Southampton do Awinionu i Tulonu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy