×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Group przejmuje Brussels Airlines


Belgijski przewoźnik pod koniec 2018 r. zostanie w pełni włączony w strukturę Lufthansa Group i stanie się częścią niskokosztowej marki Eurowings.Lufthansa Group już wcześniej blisko współpracowała z Brussels Airlines - miała 45 proc. udziałów w koncernie SN Airholdings, do którego należy belgijska linia. We wrześniu Lufthansa ogłosiła wezwanie na sprzedaż pozostałych 55 proc. akcji. Zgodnie z umową inwestycyjną z 2009 r., niemiecki koncern miał prawo pierwokupu tych akcji.

Transakcja formalnie zostanie sfinalizowana w styczniu 2017 r. Lufthansa zapłaci za 55 proc. akcji jedynie 2,6 mln euro (11,5 mln zł).

Przejęcie 100 proc. akcji Brussels Airlines to dla Lufthansy szansa na wzmocnienie niskokosztowego oddziału koncernu oraz pozycji na lukratywnym rynku lotów do i z Brukseli. Koncern zyska także większy udział na rynku afrykańskim, gdzie Brussels Airlines mają rozbudowaną siatkę połączeń.

- Doceniamy Belgię, a szczególnie Brukselę jako bardzo atrakcyjny rynek, który perfekcyjnie uzupełnia naszą ofertę w centrum Europy. Do tego Brussels Airlines mają bardzo konkurencyjna strukturę cenową i stabilną siatkę połączeń dalekodystansowych, zwłaszcza do i z Afryki. Bardzo doceniamy też kwalifikacje, motywacje i wyniki 3,5 tys. pracowników Brussels Airlines - powiedział Carsten Spohr, prezes Lufthansa Group. 

Brussels Airlines po przejęciu zachowają obecną siatkę połączeń - 23 trasy dalekodystansowe i 79 europejskich - ale będą latać pod parasolem Eurowings. Marka belgijskiej linii docelowo zostanie zmieniona na "Brussels Airlines, member of the Eurowings Group". Lufthansa zamierza kontynuować obecną politykę ujednolicania floty belgijskiej linii w kierunku airbusów A320 na trasach europejskich. Koncern planuje również w średnim terminie inwestycje w rozwój floty Brussels Airlines, zarówno w segmencie wąsko-, jak i szerokokadłubowym.

Belgijska linia w 2015 r. przewiozła 7,5 mln pasażerów, a jej zysk operacyjny wyniósł 43,4 mln euro.

- Konsolidacja jest kluczowa w branży lotniczej. Dołączenie do Lufthansa Group pozwoli nam jeszcze bardziej zwiększyć korzyści z synergii, ale równocześnie zachować naszą specyfikę - powiedział Etienne Davignon, prezes SN Airholding. 

W trakcie zmiany, Carsten Spohr dołączy do zarządu Brussels Airlines jako współprezes, jednak decyzje będą zawsze podejmować przez konsensus. Menedżerem wykonawczym (CEO) linii pozostanie Bernard Gustin. gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie