Brussels Airlines z wet-leasingiem dwóch CRJ-900

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 marca 2023 09:45
Brussels Airlines wyleasingują w nadchodzącym sezonie letnim dwa odrzutowce Bombardier CRJ-900. Zakontraktowanie dodatkowych maszyn pozwoli belgijskiemu przewoźnikowi na zwiększenie letniego oferowania na najpopularniejszych europejskich kierunkach.
Reklama
Przewoźnik podpisał umowę wet-lease z CityJet. Dwa CRJ-900 będą służyć belgijskiemu przewoźnikowi w ramach leasingu z zapewnionym zapleczem logistycznym w postaci załogi, ubezpieczenia i obsługi technicznej. Bombardiery będą latać m.in. na trasach z Brukseli do Bordeaux, Mediolanu, Lyonu i Wiednia, co pozwoli na zwiększenie całościowego oferowania przewoźnika o 10 proc. w porównaniu do poprzedniego sezonu letniego.

- Ta elastyczna współpraca z CityJet pozwoli nam na rozwój bez zobowiązań. Przybędzie rejsów na najpopularniejszych kierunkach m.in. do Berlina, Hamburga i Kopenhagi. Dodatkowo, Brussels Airlines uruchomi trasę do duńskiego Billund. Zakładam, że uda się wykorzystać CRJ-900 na dziewięciu europejskich trasach - powiedział Jan Derycke z Brussels Airlines.


- Nie mogę się doczekać możliwości podzielenia się jakością naszego serwisu z pasażerami Brussels Airlines. To będzie owocna współpraca - zapewnił Cathal O’Connell z CityJet.

Poinformowano także, że Brussels Airlines spodziewa się w najbliższych tygodniach odbioru kolejnych dwóch airbusów A320, które będą latać m.in. do Afryki Północnej. W nadchodzącym sezonie letnim belgijski przewoźnik będzie dysponował flotą 45 samolotów, w tym 9 dalekodystansowych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy