Brussels Airlines zamieni lotnisko Bromma na Arlanda

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
23 czerwca 2023 10:40
1 komentarz
Narodowy belgijski przewoźnik dokona zmiany na sztokholmskich lotniskach. Wraz z zakończeniem sezonu letniego linia będzie latać na lotnisko Arlanda zamiast Bromma.
Reklama
Od 29 października 2023 roku, linia Brussels Airlines będzie latać na główne lotnisko obsługujące szwedzką stolicę, czyli Arlanda. Na tę chwilę przewoźnik jest obecny w porcie lotniczym Bromma. Oprócz narodowej belgijskiej linii, na Bromma obecne są Braathens Regional Airlines, Nyxair, a także od 30 października br. Finnair.


Port lotniczy Bromma był niegdyś głównym lotniskiem obsługującym Sztokholm, jednak w 1962 roku, międzynarodowe loty zostały przeniesione na nowo otwarte wówczas lotnisko Arlanda. W 1983 roku analogicznie postąpiono w przypadku lotów krajowych. Obecnie Bromma obsługuje pojedyncze loty krajowe i międzynarodowe, jednak do 2027 roku planowane jest zamknięcie tego portu lotniczego.

Ostatnie komentarze

lyngbyvej 2023-06-23 11:30   
lyngbyvej - Profil lyngbyvej
To zla wiadomosc dla tych, ktorzy latali na spotkania w Brukselii. Teraz trzeba bedzie dodac dodatkowe 1-1.5 godziny przed kazdym wylotem (dojazd + plus wieksze lotnisko), co w niektorych wypadkach oznacza de facto wylot dzien wczesniej.

Bromma wyglada jak kurnik, ale jednak wygoda lotu do/z centrum miasta jest nie do przecenienia.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama


dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy