Bombardier CRJ900 poleci dla Brussels Airlines

11 grudnia 2022 10:00
W przyszłym okresie letnim linia Brussels Airlines będzie korzystała z samolotu Bombardier CRJ900 irlandzkiego przewoźnika CityJet. Maszyna będzie wykorzystywana do realizacji przynajmniej ośmiu tras europejskich w szczycie sezonu.
Reklama
Linia Brussels Airlines jest w trakcie przygotowań do pracowitego sezonu letniego. Przewoźnik spodziewa się wzmożonego popytu, więc postanowił z wyprzedzeniem powiększyć swoją flotę dostępnych samolotów o jeden egzemplarz Bombardier CRJ900. Maszyna w malowaniu irlandzkiej linii CityJet będzie wykorzystywana do realizacji przynajmniej ośmiu tras europejskich w szczycie sezonu wakacyjnego.


Samolot Bombardier CRJ900 linii CityJet będzie wykonywał połączenia belgijskiego przewoźnika do Berlina, Billund, Birmingham, Bordeaux, Kopenhagi, Edynburga, Hamburga i Lyonu.

Spółka CityJet posiada dwadzieścia jeden maszyn Bombardier CRJ900, dysponującymi 88 lub 90 miejscami na pokładzie. Przewoźnik z Irlandii nie lata na własną rękę, lecz swoją strategię biznesową opiera na usłudze "wet-lease". Oznacza to, że linia CityJet udostępnia swoją flotę przewoźnikom w potrzebie wraz z pełnym zapleczem technicznym, ubezpieczeniem oraz załogą. Najwięcej maszyn irlandzkiej linii lata obecnie dla SAS Scandinavian Airlines.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy