Swiss: niepewna przyszłość hubu w Genewie

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
23 sierpnia 2016 10:02
2 komentarze
Szwajcarskie linie lotnicze rozważają zmniejszenie liczby kierunków obsługiwanych bezpośrednio z Genewy z 40 do 30, co ma poprawić dochodowość operacji świadczonych w tym hubie Swissa.
Reklama

Działania te są częścią dwuletniego planu poprawy rentowności hubu Swiss w Genewie, nazwanego “Geneva Reloaded”, który zakończy się w 2018 r.

Jak podaje "Sonntagszeitung", Lufthansa Group, czyli właściciel linii lotniczych Swiss, ostrzegła przewoźnika, że jeżeli plan się nie powiedzie i europejskie operacje Swiss z Genewy nie staną się dochodowe, to lotnisko przejmą niskokosztowe linie Eurowings. Jednocześnie zarząd Eurowings otrzymał zadanie przygotowania planu wejścia na rynek poprzez hub w Genewie.

Ostateczna decyzja dotycząca przyszłości hubu w Genewie podjęta zostanie w połowie przyszłego roku.

Plan poprawy dochodowości hubu w Genewie a tym samym utrzymania możliwości świadczenia operacji przez Swiss z tego lotniska, wynika z tradycji lotów Swissair zarówno z Zurychu, jak i Genewy. Jednak rozwiązanie pojedynczego byłoby na rękę obecnemu właścicielowi Swiss, czyli Lufthansa Group, gdyż dawałoby szansę na obniżenie kosztów operacyjnych i lepsze wykorzystanie floty szwajcarskiego przewoźnika.

Ewentualne zmiany nie dotkną połączenia długodystansowego z Nowego Jorku do Genewy popularnego wśród urzędników Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Obecnie Swiss oferuje 266 wylotów tygodniowo z Genewy w porównaniu z ponad 1,3 tys. z Zurychu.

Reklama

Ostatnie komentarze

spotter10 2016-08-24 09:06   
spotter10 - Profil spotter10
Dziwi mnie żeby w tak małym kraju, aczkolwiek bogatym, utrzymywać dwa HUB'y. ZZurich by w zupełności wystarczył. No ale tak jak zostało napisane - kwestia tradycji, że szwajcarskie linie zawsze operują z tych dwóch miast.
tomeks 2016-08-23 14:54   
tomeks - Profil tomeks
Faktem jest, że jak leciałem wiosną z Dublina do Genewy to bilety były śmiesznie tanie jak na linię tradycyjną. Coś około 100 euro za powrotny zapłaciłem.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama