" />

Recenzja: Business lounge w Katowicach

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
02 sierpnia 2016 09:24
11 komentarzy

Znajdujący się w terminalu B lotniska w Katowicach business lounge to komfortowa poczekalnia, wystarczająca dla lotniska regionalnego. Warto zapłacić za wstęp, nawet jeśli nie przysługuje nam wejście w ramach biletu lub programu lojalnościowego. 

Reklama

Na lotnisku w Katowicach znajdują się dwa saloniki biznesowe - w terminalu A i B. Obydwa otwarte są siedem dni w tygodniu w godzinach od 04:00 do 20:00. Skorzystać z nich mogą tylko pasażerowie odlatujący z lotniska w Katowicach, ponieważ znajdują się one w strefie po kontroli bezpieczeństwa.

My skorzystaliśmy z business lounge w terminalu B, przeznaczonym dla lotów w obrębie strefy Schengen. Terminal A obsługuje połączenia poza tę strefę. Do business lounge bezpłatny wstęp mają pasażerowie, którzy podróżują pierwszą klasą lub klasą biznes, posiadają kartę Gold programu lojalnościowego Star Alliance lub kontynuują podróż po przesiadce w pierwszej klasie jedną z linii zrzeszonych w Star Alliance. Do tego wejście gwarantują też programy towarzystw wystawiających karty kredytowe - Priority Pass lub Diners Club.

Z saloniku mogą też odpłatnie skorzystać inni pasażerowie. Jednorazowa opłata za skorzystanie z tej usługi wynosi 73,80 zł (lotnisko podaje informacje w kwocie netto wynoszącej 60 zł). Do tego można dokupić szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa (fast track) za 49,20 zł. Za usługi kupowane oddzielnie zapłacimy 123 zł, natomiast wykupując wstęp do business lounge i fast track razem zapłacimy 110,70 zł, korzystając z 10-proc. rabatu. Wstęp do saloniku można wykupić przez internet przez stronę lotniska.

Dla pasażerów z kartami Star Alliance Gold i lecących w biznes klasie przewidziano możliwość bezpłatnego skorzystania z fast tracku.

Pierwsza część saloniku to recepcja, w której również możemy odprawić się na lot. W tej części znajduje się również bufet z przekąskami, lodówki z napojami, a także dobrze zaopatrzony bar z alkoholem.


W oczekiwaniu na lot można skorzystać z szerokiego wyboru ciepłych i zimnych przekąsek. Serwowane są m.in. wrapy, kanapki, croissanty i innego rodzaju raczej standardowe przekąski.


Z pewnością uwagę przykuje dobrze wyposażona lodówka, w której znajduje się szeroki wybór napojów. Znajdziemy tam oczywiście wodę, ale także napoje gazowane, soki różnego rodzaju oraz piwa, wina i wina musujące.

W lodówce oprócz napojów znajdują się również przekąski w postaci kanapek, wrapów czy świeżych sałatek. Dla osób dbających o linię serwowane są m.in. jogurty. Catering nie jest bardzo obfity, ale świeże produkty i dość zróżnicowana ich oferta są wystarczające jak na salonik biznesowy na lotnisku regionalnym, gdzie pasażerowie nie spędzają raczej wiele czasu (w przeciwieństwie do saloników na lotniskach przesiadkowych).

W dalszej części można skorzystać z ekspresu do kawy, zaparzyć herbatę lub skosztować mocniejszych alkoholi.


Na duży plus zasługuje widok z saloniku business lounge w terminalu B katowickiego lotniska. Pasażerowie przed odlotem mogą obserwować to, co dzieje się na płycie lotniska, a także obserwować starty i lądowania. To na pewno ucieszy fanów lotnictwa podczas oczekiwania na ich lot.


W strefie wypoczynkowej można skorzystać z bezprzewodowego internetu, telewizji, prasy polskiej i zagranicznej oraz z urządzeń biurowych. Usytuowanie foteli i stolików ułatwia rozmowę w większej grupie pasażerów. Zapewnia także komfort pasażerom podróżującym samotnie z uwagi na rośliny posadzone na ściankach oddzielających miejsca od siebie.

Oferta business lounge jest bardzo dobra i dobrze dopasowana do lotniska w Katowicach. Warto zapłacić 73,80 zł za smaczne przekąski, szeroką ofertę napojów oraz możliwość popracowania czy odpoczynku przed lotem w komfortowych warunkach z widokiem na płytę. Przy typowych dla lotnisk wygórowanych cenach nawet drobnych przekąsek w strefie odlotów, cena ta wydaje się odpowiednia i może być niewiele wyższa niż obiad poza salonikiem. Katowice należy pochwalić za szeroki wybór przekąsek, który nie jest typowy dla wszystkich polskich lotnisk regionalnych.

Jedynym mankamentem jest brak wliczonej w cenę usługi fast track i jej dość wygórowana cena.

fot. Jakub Bujnik

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_a97af 2019-09-24 17:35   
gość_a97af - Profil gość_a97af
Czy dzieci mają wstęp do strefy business????
Affinitor 2016-08-11 20:17   
Affinitor - Profil Affinitor
marcowy: na napoje w Gdańsku raczej nie można narzekać (może poza tym, że alkohol jest "wydzielany" i za każdym razem trzeba prosić), ale jeśli chodzi o zagrychę to w Gdańsku jest niestety kiepsko....
gość_88ff4 2016-08-03 12:14   
gość_88ff4 - Profil gość_88ff4
Teraz to ludzie będą przyjeżdżać na lotnisko KTW żeby posiedzieć se w saloniku a nie lecieć samolotem.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama