×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Modlin odprawił już 6 mln pasażerów


Port lotniczy w Modlinie odprawił od początku działalności już ponad 6 mln pasażerów. Tylko w tym roku z lotniska skorzystało ponad 500 tys. osób.


Lotnisko odprawiło ponad 850 tys. pasażerów w 2012 r., ponad 340 tys. w 2013 r., ponad 1,7 mln w 2014 r. i niemal 2,6 mln w 2015 r. Do dnia 9 marca br. port lotniczy obsłużył już 503 tys. osób w 2016 r. Władze lotniska szacują, że w tym roku pobity zostanie rekord ubiegłoroczny i port obsłuży nawet 3 mln pasażerów.

Lotnisko ma 9 proc. udziału w rynku krajowym i jest piątym co do wielkości portem lotniczym w Polsce (po Lotnisku Chopina, Krakowie, Gdańsku i Katowicach). Średnio odprawia ponad 7 tys. pasażerów dziennie.

To będzie rok, w którym przewidujemy obsłużenie 3 mln podróżnych, siatka połączeń wzbogaci się o nowe trasy i rozpoczniemy prace związane z dużymi inwestycjami w naszym porcie. Już teraz sporządzana jest dokumentacja projektowa rozbudowy terminala pasażerskiego wraz z infrastrukturą - mówi cytowany w komunikacie prasowym Piotr Okienczyc, prezes lotniska. 

Na lotnisku poza przygotowaniami do rozbudowy terminala trwa także konkurs ofert na wynajem powierzchni do prowadzenia kawiarni oraz przetarg na dzierżawę gruntu, na prowadzenie działalności hotelarskiej. Jednocześnie końca dobiegają już prace związane z budową nowej restauracji,  zlokalizowanej przed terminalem pasażerskim.

Dużym wyzwaniem będzie dla nas tegoroczny sezon letni. Od lipca, w związku z planowanym szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, przewidujemy, że przez okres jednego miesiąca na lotnisku przywrócona zostanie kontrola graniczna na wszystkich kierunkach lotniczych, co oznacza zmianę całej logistyki odprawy i kontroli. Pracujemy nad tym, aby tymczasowa zmiana nie wiązała się z utrudnieniami dla pasażerów - dodaje Okienczyc.gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie