×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czesi odlatują. Poznań i Gdańsk bez Czech Airlines


Linie Czech Airlines prawdopodobnie nie polecą do Gdańska i Poznania. Pierwszy lot miał odbyć się 27 marca, ale rejsy zniknęły z systemu rezerwacyjnego. To drugie podejście przewoźnika do tych trasy i drugie fiasko.Loty na trasie Gdańsk-Poznań-Praga są już niedostępne w systemie rezerwacyjnym, a Gdańsk został w ogóle z niego usunięty. Poznań wciąż można wybrać jako miejsce przeznaczenia, ale nie wyświetlają się żadne trasy.

To zapewne oznacza, że czeska spółka rezygnuje z obsługi tych tras. Jak wcześniej pisaliśmy, inauguracja miała odbyć się 27 marca 2016 r. 

To już drugie podejście czeskiego przewoźnika do tej trasy. Linia po raz pierwszy zapowiedziała trasę w lutym 2015 r. - miała ona wystartować 25 maja zeszłego roku. Jednak najpierw inauguracja została przełożona na 15 czerwca (bez zapowiedzi), a potem - zaledwie kilka dni przed pierwszym planowanym lotem - trasa została zlikwidowana.

W lipcu ubiegłego roku Pasazer.com rozmawiał z Jánem Tóthem z Czech Airlines, który twierdził, że połączenie nie wystartowało za pierwszym razem ze względu na niewystarczającą promocję i reklamę. 

Planowaliśmy te trasy głównie dla klientów biznesowych. Tego typu loty wymagają więcej czasu na promocję i informowanie potencjalnych klientów. Po szczegółowych dyskusjach z naszymi partnerami biznesowymi i biurami biletowymi zdecydowaliśmy, że zapewnimy tej trasie mocniejsze wsparcie marketingowe i promocyjne, a rozpoczęcie lotów przesuniemy na początek przyszłego sezonu letniego - powiedział Tóth. 

Niedawno informowaliśmy, że przewoźnik zamknął rezerwacje na loty z Łodzi do Pragi i Edynburga oraz z Rzeszowa do Edynburga. Jak przypuszczaliśmy, linia oficjalnie oświadczyła, że nie planuje wrócić na te trasy. 

Poprosiliśmy o komentarz przewoźnika w sprawie lotów Gdańsk-Poznań-Praga, na razie przedstawiciel spółki nie odpowiedział na naszego e-maila. 

Jeśli nasze przypuszczenia się potwierdzą, jedynymi trasami w Polsce obsługiwanymi przez CSA pozostaną Warszawa-Praga oraz Radom-Ostrawa-Praga. Druga z tych tras widnieje w systemie rezerwacyjnym jedynie do 22 lutego br. 
gość_9fc95 - Profil
gość_9fc95
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie