×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czeski film trwa. CSA opuszcza Łódź i Rzeszów.


Czech Airlines nie planują przywrócić swoich lotów z Łodzi i Rzeszowa. Lotniska zostały usunięte z systemu rezerwacyjnego czeskiej linii.


Przewoźnik zapowiedział, że w sezonie letnim wrócić do obsługi tras z Łodzi do Pragi i Edynburga oraz z Rzeszowa do Edynburga. Wznowienie lotów miało nastąpić 27 lutego br. - informowaliśmy o tym w artykule o zawieszeniu trasy z Rzeszowa i z Łodzi.

 Głównym powodem czasowego zawieszenia połączeń na trasach pomiędzy Łodzią a Pragą oraz Łodzią i Edynburgiem od 8 stycznia do końca lutego 2016 jest niski popyt na rynkach polskim, szkockim i czeskim na te połączenia. Ten fakt ma negatywny wpływ na wyniki biznesowe na tych trasach - mówił Ján Tóth, dyrektor handlowy i marketingowy CSA. 

Teraz wiadomo, że do wznowienia rejsów nie dojdzie. Oba porty nie figurują już w systemie rezerwacyjnym linii, co jest jednoznaczne z tym, że linia Czech Airlines nie zamierza wracać na te regionalne lotniska. Całkowite zamknięcie połączeń było prawdopodobnie podyktowane wysokimi kosztami i niezadowalającą frekwencją. 


Tymczasem na 27 marca 2016 roku zapowiedziano start nowego połączenia CSA z Pragi do Poznania i Gdańska. Do 22 lutego realizowane będą rejsy czarterowe z Radomia przez Ostrawę do Pragi. Z systemu nie wynika, że loty miałyby odbywać się także w późniejszym okresie. 


fot. CSA
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie