Lublin: 2,4 mln zł dla Wizz Aira

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 stycznia 2016 08:09
14 komentarzy
O ponad 700 tys. zł więcej niż planowano zapłaci lotnisko w Lublinie Wizz Airowi za zakup powierzchni reklamowych. Wartość podpisanej po kilkumiesięcznym przetargu umowy to 550 tys. euro, czyli 2,4 mln zł.
Reklama

Jak informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku, port lotniczy w Lublinie początkowo szacował wartość umowy na 414 tys. euro, czyli ok. 1,7 mln zł. Już wtedy zaznaczyliśmy jednak, że to wartość minimalna i zapewne ostateczny kontrakt będzie opiewał na nieco więcej.

Przetarg nie jest jednak typową dopłatą marketingową - lotnisko będzie bowiem pełniło funkcję pośrednika w wykupie reklam u Wizz Aira przez lokalne władze, firmy i innych partnerów portu lotniczego.

- Wizz Air nie będzie promował lotniska w jakiejkolwiek dedykowanej akcji. Oczywiście będziemy kontynuować dotychczasową, "typową" współpracę polegającą na wzajemnym promowaniu ofert specjalnych, transferów, współpracy w zakresie public relations itp. - tłumaczył w kwietniowej rozmowie z Pasazer.com Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy lotniska w Lublinie.

Dylczyk przypomina, że Wizz Air jako pierwszy przewoźnik ogłosił uruchomienie połączeń z Lublina, a obecny rozwój jest jedynie konsekwentną realizacją rozpoczętego wtedy planu.

Jak dowiedział się Pasazer.com, lotnisko będzie po zawarciu umowy pełnić jedynie funkcję pośrednika w promocji. Inne podmioty, takie jak samorząd, będą finansowały reklamę, którą następnie lotnisko będzie wykupywać u przewoźnika w ramach wartości zawartej umowy.

Tylko od Urzędu Marszałkowskiego Port Lotniczy Lublin po zwycięstwie w przetargu otrzyma 2 mln zł na promocję regionu na pokładzie samolotów i na lotniskach. Projekt ten dotyczy jednak działań promocyjnych u kilku przewoźników i na różnych lotniskach, a nie tylko w samolotach Wizz Aira.

- Na zlecenie naszych klientów będziemy realizowali wybrane elementy kampanii promocyjnej regionu, ale nie tylko, z wykorzystaniem niektórych nośników reklamowych przewoźnika. Proszę pamiętać, że kontrakt, który realizujemy dla Urzędu Marszałkowskiego dotyczy promocji u kilku przewoźników i na wielu lotniskach - podkreśla Dylczyk.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d2159 2016-01-17 10:38   
gość_d2159 - Profil gość_d2159
Ktoś wie co tam sie dziś dzieje w tym Lublinie ? bo samolot W6 do Glasgow z godz 5:30 jeszcze nie wystartował i stoi na płycie. Zła pogoda czy usterka samolotu jest powodem takiego stanu rzeczy ? Strona portu jedynie informuje o tym ze lot jest ,,opóźniony '' i to wszystko nic więcej a już widać ze z tego powodu nie uda sie zrobić trzech rotacji w dniu dzisiejszym ta maszyna
Affinitor 2016-01-12 13:50   
Affinitor - Profil Affinitor
UE pozwala dotowac jesli polaczenie jest niedochodowe, ale jest ważne ze względów nazwijmy to społecznych. Na kolei wszedzie w Europie lokalne polaczenia sa deficytowe, ale ponieważ umożliwiają ludziom poruszanie sie po mieście i dojazdy do pracy, to dopłaty sa ok. W lotnictwie sytuacja jest o tyle inna, ze najcześciej te względy społeczne sa dyskusyjne, a przede wszystkim dyskusyjne jest pompowanie pieniedzy w molochy typu FR, ktore mogłyby sie ze spokojem utrzymywać same, choć wtedy pewnie działałyby na mniejsza skale.
Ale w lotnictwie tez dopłacanie do połączeń w sytuacjach podobnych do kolei nie stwarza problemów, vide dopłaty do biletów lotniczych w Hiszpanii dla rezydentów wysp, ktorzy płaca za samoloty jak za autobus.
mietek 2016-01-12 13:26   
mietek - Profil mietek
W przypadku niektórych połączeń dotowanie jest konieczne i nawet UE na to pozwala. Jest to częsty przypadek przy połączeniach kolejowych do małych miescowości. Choć w przypadku lotnictwa to poszło chyba trochę za daleko moim zdaniem, bo takie lotniska jak KRK, GDN czy KTW spokojnie by znalazły chętnych i bez dopłat.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama