×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: 2,4 mln zł dla Wizz Aira


O ponad 700 tys. zł więcej niż planowano zapłaci lotnisko w Lublinie Wizz Airowi za zakup powierzchni reklamowych. Wartość podpisanej po kilkumiesięcznym przetargu umowy to 550 tys. euro, czyli 2,4 mln zł.Jak informowaliśmy w kwietniu ubiegłego roku, port lotniczy w Lublinie początkowo szacował wartość umowy na 414 tys. euro, czyli ok. 1,7 mln zł. Już wtedy zaznaczyliśmy jednak, że to wartość minimalna i zapewne ostateczny kontrakt będzie opiewał na nieco więcej. 

Przetarg nie jest jednak typową dopłatą marketingową - lotnisko będzie bowiem pełniło funkcję pośrednika w wykupie reklam u Wizz Aira przez lokalne władze, firmy i innych partnerów portu lotniczego. 

- Wizz Air nie będzie promował lotniska w jakiejkolwiek dedykowanej akcji. Oczywiście będziemy kontynuować dotychczasową, "typową" współpracę polegającą na wzajemnym promowaniu ofert specjalnych, transferów, współpracy w zakresie public relations itp. - tłumaczył w kwietniowej rozmowie z Pasazer.com Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy lotniska w Lublinie. 

Dylczyk przypomina, że Wizz Air jako pierwszy przewoźnik ogłosił uruchomienie połączeń z Lublina, a obecny rozwój jest jedynie konsekwentną realizacją rozpoczętego wtedy planu.

Jak dowiedział się Pasazer.com, lotnisko będzie po zawarciu umowy pełnić jedynie funkcję pośrednika w promocji. Inne podmioty, takie jak samorząd, będą finansowały reklamę, którą następnie lotnisko będzie wykupywać u przewoźnika w ramach wartości zawartej umowy. 

Tylko od Urzędu Marszałkowskiego Port Lotniczy Lublin po zwycięstwie w przetargu otrzyma 2 mln zł na promocję regionu na pokładzie samolotów i na lotniskach. Projekt ten dotyczy jednak działań promocyjnych u kilku przewoźników i na różnych lotniskach, a nie tylko w samolotach Wizz Aira.

Na zlecenie naszych klientów będziemy realizowali wybrane elementy kampanii promocyjnej regionu, ale nie tylko, z wykorzystaniem niektórych nośników reklamowych przewoźnika. Proszę pamiętać, że kontrakt, który realizujemy dla Urzędu Marszałkowskiego dotyczy promocji u kilku przewoźników i na wielu lotniskach - podkreśla Dylczyk. gość_b2f19 - Profil
gość_b2f19
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie