×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Symulator CSeries z certyfikatem Transport Canada


Bombardier Commercial Aircraft oraz firma CAE poinformowali, że Transport Canada (TC), Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) certyfikowali symulator lotu dla samolotów CSeries CS100.


Agencje odpowiadające za certyfikację i bezpieczeństwo lotnictwa przyznały poziom C dla symulatora pełnego lotu (Full-Flight Simulator FFS) oraz potwierdzili zdatność urządzeń do szkolenia lotniczego (Flight Training Device - FTD) dla zupełnie nowego samolotu z rodziny CSeries - CS100, który w ubiegłym tygodniu otrzymał certyfikat typu.

Urzędnicy z każdej instytucji przyznali certyfikaty po końcowej kontroli szkolenia symulatorowego i urządzeń znajdujących się w centrum szkoleniowym Bombardiera w Montrealu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries,symulator,cs100,media.jpg
Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy średniego zasięgu. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele: CS100 oraz CS300, które zabiorą na pokład kolejno od 110/120 do 145/160 pasażerów. Dostawa pierwszego CS100 zaplanowana jest na w drugim kwartale 2016 r. do linii SWISS. To wskazuje na kolejne opóźnienie, ponieważ wcześniej Bombardier deklarował dostawę do szwajcarskiej linii już w styczniu przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries,cs100,bombardier,patrick.jpg.jpg

Zapraszamy także na 5 pytań o... Bombardiera CSeries z Robertem Dewar, wiceprezesem Bombardier Commercial Aircraft i szefem programu CSeries.

Fot. Bombardier Media, Patrick Cardinal


gość_63a18 - Profil
gość_63a18
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie