Symulator CSeries z certyfikatem Transport Canada

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 grudnia 2015 19:51
Bombardier Commercial Aircraft oraz firma CAE poinformowali, że Transport Canada (TC), Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) oraz Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) certyfikowali symulator lotu dla samolotów CSeries CS100.
Reklama

Agencje odpowiadające za certyfikację i bezpieczeństwo lotnictwa przyznały poziom C dla symulatora pełnego lotu (Full-Flight Simulator FFS) oraz potwierdzili zdatność urządzeń do szkolenia lotniczego (Flight Training Device - FTD) dla zupełnie nowego samolotu z rodziny CSeries - CS100, który w ubiegłym tygodniu otrzymał certyfikat typu.

Urzędnicy z każdej instytucji przyznali certyfikaty po końcowej kontroli szkolenia symulatorowego i urządzeń znajdujących się w centrum szkoleniowym Bombardiera w Montrealu.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries,symulator,cs100,media.jpg
Bombardier CSeries to najnowszy produkt kanadyjskiego producenta. Jest to dwusilnikowy, wąskokadłubowy samolot odrzutowy średniego zasięgu. Rodzina nowych maszyn została podzielona na dwa modele: CS100 oraz CS300, które zabiorą na pokład kolejno od 110/120 do 145/160 pasażerów. Dostawa pierwszego CS100 zaplanowana jest na w drugim kwartale 2016 r. do linii SWISS. To wskazuje na kolejne opóźnienie, ponieważ wcześniej Bombardier deklarował dostawę do szwajcarskiej linii już w styczniu przyszłego roku.

//www.pasazer.com/img/images/normal/cseries,cs100,bombardier,patrick.jpg.jpg

Zapraszamy także na 5 pytań o... Bombardiera CSeries z Robertem Dewar, wiceprezesem Bombardier Commercial Aircraft i szefem programu CSeries.

Fot. Bombardier Media, Patrick Cardinal
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama