×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Singapore: Pierwszy A350 poleci do Amsterdamu


Linia Singapore Airlines poinformowała wczoraj (13.10), że pierwszy airbus A350-900 (9V-SMA), który zostanie odebrany w styczniu 2016 r., obsłuży połączenie z Singapuru do Amsterdamu.


W pierwszy rejs do Holandii A350 uda się na początku kwietnia 2016 r. i będzie latał codziennie według rozkładu (czasy lokalne):
  • SQ324 Singapur 23:55 – 6:45+1 Amsterdam
  • SQ323 Amsterdam 10:30 – 5:55+1 Singapur
Jednak zanim A350 polecą na dalekim dystansie, to w pierwszej kolejności pojawią się na trasach lokalnych do Dżakarty i Kuala Lumpur. Wynika to z konieczności przeszkolenia pilotów i personelu pokładowego.

Kolejne porty lotnicze do jakich polecą A350 singapurskiego przewoźnika poznamy w najbliższych miesiącach.

Chciałbym zdementować pojawiające się plotki jakoby A350 miał polecieć w pierwszy rejs do Kopenhagi. Na pewno pierwszym dalekodystansowym połączeniem obsługiwanym przez A350 będzie trasa Singapur - Amsterdam. Kolejne miasta do jakich poleci nowy Airbus poznamy w najbliższych tygodniach. Niewykluczone, że będą to także nowe trasy - powiedział nam Nicholas Ionides, wiceprezes linii Singapore Airlines.

//www.pasazer.com/img/images/normal/A350_XWB_Singapore_Airlines.jpg
- Jestem bardzo dumna i już nie mogę się doczekać kiedy ten najnowszy samolot pasażerski na świecie obsłuży nasze połączenie do Amsterdamu, a następnie kolejne połączenia z naszej siatki - powiedziała Lee Wen Fen, wiceprezes Singapore Airlines ds. planowania marketingowego.

Obecnie pierwsze Airbusy A350 Singapore Airlines znajdują się w zakładach producenta w Tuluzie gdzie instalowane są silniki i trwają przygotowania do instalacji wnętrze. W okresie styczeń 2016 - styczeń 2017 przewoźnik otrzyma 11 maszyn tego typu.

Singapurska linia na razie nie podała do wiadomości dokładnej konfiguracji nowych maszyn. Według dostępnych informacji samoloty A350 zabiorą na pokład około 300 pasażerów w konfiguracji trzech klas podróży: klasy biznes (1-2-1), ekonomicznej premium (2-3-2) oraz ekonomicznej (3-3-3).

Fot. Airbus Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie