SuperBus rozpocznie działalność w Estonii

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 czerwca 2015 16:17
Wkrótce swoją działalność w Estonii zainauguruje SuperBus.com - siostrzana marka PolskiegoBusa. W pierwszej fazie działalności przewoźnik będzie operował na trzech trasach z Tallinna: do Tartu, Narwy oraz Parnawy (Pärnu).
Reklama

- Jesteśmy bardzo entuzjastycznie nastawieni i mamy bardzo optymistyczne plany. Uważamy, że jest to fantastyczna okazja dla estońskiego rynku transportu publicznego i widzimy ogromny potencjał dla naszego projektu. Nasze działające firmy w Polsce, Finlandii i Nowej Zelandii pokazują, że nasze lokalne usługi kreują rynek podróży autokarowych oraz sprawiają, że coraz więcej kierowców wybiera transport publiczny - mówi Sir Brian Souter, właściciel firmy SuperBus.com.

Podobnie jak PolskiBus.com, tak estoński przewoźnik będzie wykorzystywał flotę autobusów Van Hool Astromega. Wszystkie będą wyposażone z skórzane, odchylane fotele z trzypunktowymi pasami bezpieczeństwa, klimatyzację i toaletę. Dodatkowo na pokładach dostępny będzie bezpłatny bezprzewodowy internet. Pod każdym siedzeniem zainstalowane zostaną gniazdka elektryczne.

W chwili obecnej bilety nie są jeszcze w sprzedaży, a strona internetowa oraz fanpage przewoźnika na Facebooku są w budowie. Nie podano także kiedy ruszy system rezerwacyjny. Wiadomo, że ceny na przejazdy będą się zaczynały od 1 euro + 1 euro opłaty rezerwacyjnej.

Właścicielem marki SuperBus.com jest Souter Investments. Jest ono także posiadaczem kilku innych firm transportowych w tym: PolskiBus.com (Polska), OnniBus.com (Finlandia) oraz ManaBus.com (Nowa Zelandia). Niedawno jako jeden z członków konsorcjum Souter Investments nabyło tureckiego przewoźnika promowego Istanbul Deniz Otobusleri AS (IDO), którego 52 statki przewożą rocznie przez cieśninę Bosfor blisko 50 mln osób.

Na rynku estońskim w segmencie autokarowych ekspresowych przewozów działa także Lux Express, którego siatka obejmuje większe miasta w tym kraju oraz kilkanaście połączeń międzynarodowych. Niedawno przewoźnik wszedł także do Polski.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama