Nowe trasy Lux Express

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
08 maja 2015 09:17
1 komentarz
Przewoźnik autokarowy Lux Express uruchamia nowe trasy w Polsce. Pojedzie z Warszawy do Kielc, Tarnowa i Rzeszowa, wzrośnie także częstotliwość obsługiwanych od początku marca przejazdów do Krakowa.
Reklama

Nowe trasy wystartują na początku czerwca. Liczba połączeń pomiędzy Warszawą a Krakowem wzrośnie z obecnych siedmiu dziennie do dziesięciu. Jednak spośród nich tylko sześć będzie bezpośrednich, pozostałe autokary pojadą przez Kielce.

W Kielcach autobusy Lux Express zatrzymają się łącznie siedem razy dziennie: raz na kursie bezpośrednim, cztery razy po drodze do Krakowa oraz dwa razy na trasie do Tarnowa - kolejnego nowego miasta w siatce połączeń przewoźnika. Lux Express pojedzie także pięć razy dziennie bezpośrednio z Warszawy do Rzeszowa.

Przewoźnik poinformował, że w ciągu dwóch pierwszych miesięcy działalności przewiózł w Polsce 20 tys. pasażerów przy średnim wypełnieniu autokarów na poziomie około 40 proc.

Lux Express dodał także, że nie będzie angażował się w wojnę cenową z PolskimBusem. Przewoźnik stara się zaoferować usługę na wyższym poziomie i przyciągnąć innych pasażerów, a na trasie do Krakowa - rywalizować raczej z PKP Intercity niż z PolskimBusem.

Do końca tego roku spółka chce przewieźć w Polsce 500 tys. pasażerów.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_469d4 2015-05-11 22:23   
gość_469d4 - Profil gość_469d4
Wspaniała wiadomość dla Świętokrzyskiego!!! Wreszcie będzie można godnie pojechać z Kielc do Warszawy. Pociągiem do stolicy jedzie się masakrycznie za niebotyczne pieniądze. Polski bus na początku był atrakcyjny ale teraz po dodaniu przystanku w Radomiu i wycofaniu promocji na odcinku WAW-KIE (promocje dostępne są tylko na pełną trasę WAW - KRK) jest już nieatrakcyjny (i zawsze zapchany!!!). Kielce bardzo dziękują LuxExpressowi!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama