Łódź: Pierwsze cargo Adrią do Amsterdamu

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
09 maja 2015 13:12
1 komentarz
Z łódzkiego lotniska 1 maja po raz pierwszy została odprawiona przesyłka cargo do Amsterdamu. Sadzonki kwiatów z podłódzkiej plantacji poleciały do Holandii linią Adria Airways.
Reklama

Dotychczas sadzonki latały przez Warszawę ale od teraz regularnie mają być wysłane z Łodzi. Eksport sadzonek kwiatów klonowanych jest odwróceniem ról, bo dotąd to holenderskie firmy rozsyłały je do dalszej hodowli.

- Producent sadzonek jest bardzo zadowolony ze skrócenia łańcucha dostaw i obniżenia kosztów transportu - powiedział Marcin Strzelecki, kierownik działu cargo łódzkiego portu.

Przesyłka miała status wrażliwej, ponieważ transport musiał odbywać się w przedziale temperatur od 2 do 25 stopni Celsjusza.

LCJ Cargo odprawiło w kwietniu 468 tony frachtu, co stanowi 15 proc. wzrostu względem kwietnia ubiegłego roku (więcej o ponad 60 ton). Łącznie od początku br. odprawiono 2,3 tys. ton cargo, czyli o 43 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (680 ton więcej).
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_2eb8b 2015-05-18 12:14   
gość_2eb8b - Profil gość_2eb8b
Gratulacje dla LCJ! Fajnie by było jakby największy producent kwiatów w Polsce, lubelski JMP Flowers zaczął odprawiać cargo na LUZ.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama